Auto na Bruntálsku sjelo do 2 metry hlubokého koryta Opavice

Foto: HZS MSK

BRUNTÁLSKO – Hasiči museli v neděli 22. srpna dopoledne vyprošťovat jeřábem auto, které v Městě Albrechtice, místní části Hynčice sjelo z cesty do 2 metrového příkopu řeky Opavice.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v neděli krátce před půl osmou ranní. „Do Hynčic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Krnov a Opava, odkud byl přivolán automobilový jeřáb Demag Terex a jednotka dobrovolných hasičů z Města Albrechtic,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Auto skončilo na pravém boku v řece Opavici dva metry pod úrovní silnice, která je olemovaná betonovým okrajem se zábradlím. „Obě osoby z dodávky se zranily, ale nešlo o zranění ohrožující život. Když hasiči přijeli na místo, cestující z auta už byli svépomocí venku,“ dodal Kůdela.

Hasiči museli také řešit únik provozních kapalin do řeky. Na hladinu Opavice umístili dvě norné stěny, kterými provozní kapaliny zachytili. Auto z příkopu vytáhl automobilový jeřáb Demag Terex.

Dále v regionu:

Policie k případu ve Vrbně: Muž s hořákem skočil do příkopu, následoval výbuch