Ostravská muzejní noc podvanácté už tento víkend, MHD vás povozí zdarma!

Foto: Ostravská muzejní noc

OSTRAVA – Dvanáctou muzejní noc zažije město Ostrava o víkendu, a to v sobotu 28. srpna. Po roční přestávce se do tohoto kulturního festivalu s volným vstupem pro návštěvníky zapojí dvacet dva ostravských kulturních institucí. Návštěvníky mezi atrakcemi budou převážet muzejní autobusové linky zdarma.

Festivalový program je připraven pro všechny věkové kategorie na různých místech Ostravy od 15.30 hodin až do půlnoci. Slavnostní ceremoniál zahájení je plánován před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí v 17.30 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ostravská muzejní noc určitě patří k tradičním a velmi oblíbeným událostem,“ řekl primátor Ostravy, Tomáš Macura, který nad festivalem převzal záštitu. Dále zve všechny návštěvníky na scénu před Novou radnicí, kde bude až do desáté hodiny večerní připraven bohatý program, včetně možnosti výstupu na radniční věž.

Lidé si během netradičních prohlídek užijí večerní atmosféru v muzeích a institucích po celém městě. Potěší i celonoční jízdné MHD zdarma na speciálně vypravených kyvadlových linkách mezi jednotlivými atrakcemi. Na paušál 50 korun vyjdou celovečerní jízdy historickými vozidly ostravského dopravního podniku, které budou jezdit mezi 18.00 a 24.00 hodinou.

„Až do půlnoci bude možné navštívit například Galerii výtvarného umění v Ostravě, Národní zemědělské muzeum, národní kulturní památku Důl Michal, nebo Galerii Mlejn,“ řekl Lukáš Curylo, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči, který rovněž nad festivalem převzal záštitu.

Tématem letošního ročníku Ostravské muzejní noci je Svět v obrazech. Jako stejnojmenná učebnice Jana Ámose Komenského i festival nabízí zážitek z vizuální podívané, objevování a poznávání hrou. Nabídne například komentované i volné prohlídky výstav, nahlédnutí do zázemí institucí, přednášky, ukázky řemesel, filmové projekce i koncerty.

Podrobný program a seznam institucí zapojených do projektu najdete ZDE.

Kultura v regionu v nejbližších dnech:

Video: Tanečníci Saltatores opět strhnou davy, pomůže jim Mozart a Gershwin