Moravskoslezský kraj má novou rozhlednu. Najdete ji na Novojičínsku

Foto: L.G.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Dnes byla v Blahutovicích, místní části Jeseníku nad Odrou, slavnostně otevřena rozhledna, která doplňuje poměrně hustou síť míst, z nichž se lze rozhlédnout po turistické oblasti Poodří. Právě rozhledny jsou mnohdy opomíjeným cílem výletníků, kteří raději volí horské vrcholy. Návštěvou rozhleden však šetříme přírodu v horách a výhled z nové perspektivy často překvapí.

Patnáctimetrová ocelová rozhledna s dřevěnými prvky se nachází v nadmořské výšce 320 m. Při příznivých klimatických podmínkách a dobré viditelnosti odtud lze vidět skoro celou Moravskou bránu, od Hranic až po Ostravu, Beskydy, Jeseníky, Hostýnské vrchy, města Hranice a Odry i úžasnou přírodu v okolí samotných Blahutovic.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Postavena byla v rámci přeshraničního česko-polského projektu rozhleden Silesianka. „Stezku rozhleden tvoří třiadvacet vyhlídek a rozhleden na české straně a jedenáct v Polsku,“ říká Tomáš Machýček, starosta Jeseníku nad Odrou.

Projekt vyvrcholí v turistické sezoně 2022, kdy bude celá česko-polská stezka rozhleden a vyhlídkových míst dokončena. Pro turistické návštěvníky bude pak připraven zajímavý věrnostní program s řadou tištěných doprovodných výstupů, jako např. pexeso, společenská hra, ilustrovaná mapa a další.

Aktuálně z regionu:

Býci utekli zemědělci u Opavy! Domkařům okousali zahradu, zpomalili i vlaky