Cuketa sníží kalorickou hodnotu pokrmu. Recept na rychlý oběd, který zasytí bez zbytečných kalorií

Foto: Rýdlová J.

Letos se opět dařilo cuketám. Takže mnozí z nás uvažují, jak je co nejvíce „propašovat“ do současného rodinného menu. Nejlépe tak, aby si toho zbytek strávníků nebyl vědom a nemuseli u stolu poslouchat nemístné dotazy typu. „Už zase cuketa?“

Proč je oblíbená

Cuketa je velmi oblíbená díky nenáročnému pěstování, jehož odměnou je velká a rychlá úroda. Má velmi jemnou, nenápadnou chuť, takže ochotně přijímá aroma přísad. Můžeme ji proto celkem libovolně okořenit a přidat do pokrmů jak slaných, tak sladkých. Její konzumací rozhodně neohrozíte svou štíhlou linii. Má má velmi nízkou energetickou hodnotu, protože obsahuje přibližně 91 % vody a jen 4 % sacharidů.

Kdy je nebezpečná

Na druhou stranu může obsahovat také jedovaté látky, a to zejména kukurbitacin. Na jeho přítomnost nás orientačně upozorní hořká chuť. Koncentruje se zejména v koncových částech plodu. Hořké cukety proto nekonzumujte, nejčastěji se jedná o vzrostlé plody. Ke konzumaci jsou nejlepší mladé menší kousky.

Cuketa v masové omáčce a těstoviny

Suroviny

2 větší cibule

500 g mletého vepřového masa

1 velká cuketa

1 konzerva fazolí v tomatové omáčce (např. Baked beans in chilli sauce)

kečup

sůl, pepř, chilli, bazalka, oregano, česnek

trocha oleje

Foto: Rýdlová J.

Postup

Na oleji zpěníme nadrobno nakrájenou cibulku dozlatova a přidáme maso. Osmahneme, mírně podlijeme vodou a občas promícháme. Když je maso tepelně upravené, ale stále ještě není potřebně měkké, vmícháme cuketu nastrouhanou na střední velikost (ani příliš velké kusy, ani měkká hmota). Chvíli opět restujeme. Ke konci přidáme fazole v chilli nebo jiné červené kořeněné omáčce, postupně dochutíme uvedeným kořením a kečupem. Pokud je směs příliš hustá, mírně zředíme vodou. Pokud je naopak řídká, můžeme klasicky zahustit moukou nebo použít zdravější variantu, a to trochu ovesných vloček. Podáváme k těstovinám, můžeme přidat cottage nebo nastrouhaný tvrdý sýr.

Může vás zajímat:

Ovocné knedlíky pokaždé jinak – posypky a polevy. Kaloricky vydatné i odlehčené varianty