Zloděj „řezník“ v Ostravě povynášel v batohu z obchodu 300 kilo masa

Foto / Hovězí kližka na guláš / Ilustrační foto

OSTRAVA – Při své třicáté šesté zlodějské akci, během kterých 37letý muž v Ostravě kradl v obchodech s potravinami maso, byl dopaden ochrankou. Dalším šetřením policie zjistila například to, že pachatel dokázal občas „nakupovat“ i dvakrát za den. Krádež se mu povedlo v jednom a tom samém supermarketu dokončit hned 35 krát.

„Obvinili jsme 37letého muže a zahájili s ním trestní stíhání pro spáchání přečinu krádeže,“ potvrdila případ policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že obviněný muž od zimy navštívil v 36 případech velkoprodejnu v Ostravě, kde předstíral, že jde jen pro drobný nákup.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Několik drobností pachatel vždy opravdu nakoupil a také zaplatil u pokladny. V batohu na zádech se mu však pokaždé pohupovala i značná dávka masa, které si šikovně stihl dát do ruksaku v úseku chladicích boxů.

Poslední nákup se zlodějíčkovi stal osudným. Na kamerovém zařízení jej totiž zaznamenali muži z ochranky a odchytili jej poté, co prošel kolem pokladen bez zaplacení.

Vepřová krkovička, hovězí, jelení či krůtí. Jak později vyplynulo z vyšetřování a inventury v obchodě, muž takto z obchodu dokázal odnést 300 kilo masa v hodnotě blížící se stovce tisíc korun. Vše navíc bylo dohledáno v archivovaných kamerových záznamech.

„Muž předtím nebyl trestán. Ke všem krádežím se doznal, s muži zákona spolupracoval a svého jednání litoval,“ dodala dále Michalíková. Obviněný do protokolu zároveň sdělil, že všechno odcizené maso měl pro svou potřebu. Nyní mu hrozí až dvouleté vězení.

Dále na našem webu:

Moravskoslezský kraj má novou rozhlednu. Najdete ji na Novojičínsku