Frenštátské základní školy dnes přivítaly přesně 100 prvňáčků

Foto: Město Frenštát p. R.

NOVOJIČÍNSKO – Dvě základní školy, Záhuní a Tyršova, dnes ve městě skokanských můstků, Frenštátě pod Radhoštěm, přivítaly přesně stovku dětí v prvních třídách.

Základní škola Záhuní otevřela v tomto školním roce tři první třídy pro celkem 51 dětí. Z toho je 25 děvčat a 26 chlapců. Do Základní školy Tyršova pro tento školní rok nastoupilo 49 prvňáčků, konkrétně 20 dívek a 29 chlapců.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Přeji Vám, ať se vám ve škole líbí, ať se dozvíte a naučíte mnoho zajímavých a užitečných věcí. Abyste si jednou, až budete větší, mohli vybrat povolání, které Vás bude bavit a ve kterém budete šťastní a spokojení, řekl dětem na uvítanou místostarosta města, Pavel Mička . Ten dále ujistil rodiče prvňáčků o trvalém zájmu města udržet vysokou kvalitu vzdělávání v městských školách.

Každý z prvňáčků dostal od města dárek v podobě barevné plastové složky. Součástí uvnitř byly školní a výtvarné potřeby jako pastelky, vodovky, lepidlo, tužky, gumy, psací pero, ale také školní papírové hodiny, uvítací list s rozvrhem a mnoho dalšího.

I letošní zahájení školního roku bylo ovlivněno nezbytnými opatřeními v souvislosti s nemocí Covid-19. Žáci, pedagogové, rodiče a doprovázející osoby používali ve vnitřních prostorách školy respirátory či roušky. Proběhlo první ze tří preventivních plošných testování všech žáků kromě dětí z prvních tříd, které testování čeká zítra.

Dále ve Frenštátě:

Extrémní závod B7 dal z pátku na sobotu zabrat tisícům závodníků