Přijďte se podívat na interaktivní památník Komenského ve Fulneku

Foto/MSK/Lukáš Curylo během slavnostního otevření Světa Komenského

NOVOJIČÍNSKO – Po tříleté náročné rekonstrukci se návštěvníkům otvírá národní kulturní památka, bývalý sbor Jednoty bratrské ve Fulneku, kde v 17. století působil Jan Amos Komenský. Nyní je expozice v tomto prostoru věnována této významné osobnosti.

Instalace nazvaná Svět Komenského prosazuje nový koncept prezentace. „Chceme veřejnosti představit osobnost učitele národů z nového úhlu pohledu a nabídnout návštěvníkům odpověď na otázku, jak ovlivnil krátký fulnecký pobyt jeho život a následné dílo,“ uvedl u příležitosti slavnostního otevření náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči, Lukáš Curylo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Expozice představuje Komenského tak, jak ho měli možnost poznat měšťané Fulneku na prahu třicetileté války. Výjimečným exponátem je už samotný prostor národní kulturní památky, bývalého sboru Jednoty bratrské. Ten představuje s ohledem na jiné moravské, dnes již neexistující či značně přebudované objekty, jedno z mála autentických míst, kde Jan Amos Komenský působil.

Dále v regionu:

Konec bezdoplatkových zón a návrat neřádu do měst. Bohumín teď přijde o tři