Havířovské očkovací centrum nyní sídlí v místní nemocnici

Foto/px/ilustrační foto

HAVÍŘOV – Skepse, nedůvěra, kritika. Takové jsou časté postoje obyvatel České republiky, kteří se do dnešního dne neodhodlali podstoupit očkování proti koronaviru. Očkovací centra přitom fungují v celé České republice po drobných redukcích nadále až 7 dní v týdnu.

Místa, kde se lidé mohou očkovat, se na rozdíl od jarních a letních měsíců, mnohde přesunula z velkokapacitních prostor do menších lokálních působišť. Tak je tomu například v Havířove, kde bylo očkovací centrum přemístěno z haly Slávie do areálu nemocnice. Zde bude mít centrum denní kapacitu 600 lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Za pět měsíců havířovští zdravotníci naočkovali okolo 100 tisíc lidí. V prvních měsících tady naočkovali za den až 1200 dávek. Nyní čísla klesají.

„Kvóta zájemců o vakcínu klesla na tři sta denně. Tento počet lidí jsme schopni hadce naočkovat už v provozu nemocnice. Sportovní hala tak může zase začít sloužit sportovcům,“ uvedl Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov, v níž se aktuálně očkuje od pondělí do pátku v časech  7.00 – 19.00 hodin.

Téma týdne:

Konec bezdoplatkových zón a návrat neřádu do měst. Bohumín teď přijde o tři