Karin Lednická, autorka Šikmého Kostela, je krajskou osobností roku

Foto/MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2020 a titul Osobnost Moravskoslezského kraje byly předány tento týden. Osobností kraje se stala spisovatelka Karin Lednická.

„Téma společenské odpovědnosti získalo v posledním roce mnohem větší váhu. Náročné období pandemie vyžaduje od nás všech velkou dávku respektu, ochoty a zájmu o své okolí a o aktuální dění. Proto možná intenzivněji než kdy dřív, cítím potřebu těmto společensky odpovědným firmám, obcím, živnostníkům a dobrovolníkům poděkovat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje, Ivo Vondrák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Cenu za společenskou odpovědnost opět vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality České republiky. Ocenění má vyzdvihnout a poděkovat podnikatelským subjektům a organizacím za to, že dělají pro kraj a pro občany více, než jim ukládá legislativa.

Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost byly v Moravskoslezském kraji uděleny podvanácté. Čtvrtým rokem předal hejtman také titul Osobnost Moravskoslezského kraje.

Cenu Osobnost troku letos převzala spisovatelka Karin Lednická, která svou románovou sérií Šikmý kostel významně proslavila území bývalého Těšínska, uchvátila čtenáře v celém Česku.

Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost získaly podnikatelské subjekty, obce, organizace veřejného sektoru, vyhodnocena byla i kategorie pro mikro podniky, živnostníky a spolky a poprvé byl oceněn také dobrovolník.

V kategorii obce zvítězily Staré Hamry, v kategorii obcí s rozšířenou působností v Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2020 získal Městský obvod Slezská Ostrava.

Z firem do padesáti zaměstnanců obsadil první místo Hotel Mercure Ostrava Center. V kategorii do 250 zaměstnanců zvítězila česká společnost HSF System. Absolutním vítězem v kategorii firem nad 250 zaměstnanců se stala společnost Heimstaden Czech.

V kategorii organizace veřejného sektoru získaly první místo nezisková organizace Péče srdcem v podkategorii do 50 zaměstnanců a Mendelovo gymnázium Opava v podkategorii nad 50 zaměstnanců.

Vyhodnocena byla i kategorie pro mikro podniky, živnostníky a spolky. Cenu obdržel Nadační fond Kousek po kousku. Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák letos poprvé ocenil i dobrovolníka. Cenu získal Lukáš Guřan, který se zapojil do projektu BoSmePartyja.

Téma týdne:

Konec bezdoplatkových zón a návrat neřádu do měst. Bohumín teď přijde o tři