Havířovské slavnosti komplikovaly fronty u vstupu, lidé přesto vypili 46 tisíc piv

Foto/Město Havířov

HAVÍŘOV – Mimořádný zájem měli letos návštěvníci o Havířovské slavnosti. Ty se konaly první víkend v září na havířovském sportovním stadionu Slávie. Na tento každoroční dvoudenní hudební svátek se sjelo mnoho tisíc návštěvníků z celé republiky. Akce se povedla, ačkoliv se neobešla úplně bez problémů.

„Počtem návštěvníků i vystupujících umělců se jednalo o letošní největší kulturní akci v České republice,“ potvrdila bezprostředně po akci mluvčí Havířova, Rosalie S. Pokorná s tím, že po oba dny slavností byla kapacita areálu Slávie naplněna na možné maximum.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V pátek zazněly písně kapel Mirai, Inekafe, Rybičky 48, Chinaski a Lucie. V sobotu si početné publikum užívalo Hradišťan, Ewu Farnou, Bena Cristovaa, Marka Ztraceného, kapelu Kryštof a Horkýže Slíže.

Původně plánované vystoupení skupiny No Name, která dorazit nemohla, plnohodnotně nahradil zpěvák Xindl X. Uvolněnou atmosféru umocňovalo pěkné počasí a spousta doprovodných atrakcí také pro děti, které si nenechaly ujít vystoupení Michala Nesvadby a klauna Hopsalína. Většina dospělých pak neodolala vyhlídkovému ruskému kolu.

Padesát stánků nabízelo rozmanitý sortiment nápojů a pokrmů. Dvacet osm výčepů během slavností vytočilo 46 tisíc piv, což je dvakrát více, než na posledních slavnostech v roce 2019.

Bez problémů se akce ale neobešla. Komplikace nastaly první den s horší plynulostí odbavování návštěvníků při kontrolách na vstupu do areálu. Někteří návštěvníci strávili před bránou čekáním na pásku větší část večera.

„Zaplatila jsem si oba dva dny. První den jsem stihla jen poslední dva koncerty. Je to selhání organizátorů,“ řeka jedna z účastnic akce, která na místo dorazila až z Brna.

„Velice mě situace mrzí. Osobně jsem se celé akce zúčastnil, páteční problémy vnímám velmi vážně a všem účastníkům, kteří se cítí být dotčeni, se upřímně omlouvám,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica.

Město Havířov z pozice organizátora slíbilo celou situaci z pátku analyzovat a přijmout pro budoucí akce adekvátní opatření, aby se podobné situace už nestávaly.

Aktuálně z regionu:

Další smrtelná autonehoda v areálu Třineckých železáren v krátkém čase