100 let Baníku: Oslavy dnes začínají autogramiádou a pokřtěním knihy

Foto/FB Baník-fb

OSTRAVA – 8. září 2021 je tomu sto let, co v Ostravě v hostinci U Dubu vznikl fotbalový klub SK Slezská Ostrava. Zakládací listinu tehdy podepsalo dvacet mužů, přičemž šestnáct z nich byli horníci. Právě tento klub byl předchůdcem současného FC Baník. Oslavy u příležitosti 100 let od vzniku Baníku dnes začnou v Ostravě před Novou radnicí.

Od 17.00 se bude před radnicí konat tisková konference, která bude přenášena na velkoplošné LED obrazovky. OD 18.00 hodin přijde na řadu autogramiáda baníkovských fotbalistů a také slavnostní křest knihy Tomáše Šiřiny My jsme Baník, o které se mezi fanoušky mluví jako o něčem, co opravdový fanoušek musí mít.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Součástí oslav 100. výročí je také výroční logo, které bude veřejnosti představeno rovněž 8. září. V tento den se na ostravském Prokešově náměstí, kromě autogramiády a křtu knihy, mohou lidé těšit i na cimbálovku, rozhovory s hráči a ve 21.00 na videopmapping. Oslavy by, podle vedení fotbalového klubu, prý měly trvat po celý následující rok.

Dále z ostravských témat:

Revizoři během noční razie v Ostravě vyloučili z přepravy 129 pasažérů