Kultura, víno a Čech. Český dům v Místku dnes ožije uměním, přijďte!

Foto/raš/Český dům

FRÝDEK-MÍSTEK / Happening před Čechem, prohlídka budovy, vernisáž, speciální vystoupení skupiny Downbelow, a to vše s číší vybraného vína v ruce. Dnešek odpoledne v Českém domě slibuje akci, kterou si nemůžete nechat ujít.

Český dům ve Frýdku-Místku se ve středu 8. září výjimečně na jediný den otevře veřejnosti, a to od 17.00 hodin. Za celou akcí stojí organizátor projektu Zmizelé město, Lukáš Horký. Právě on je autorem fotografií, jejichž vernisáž, a zároveň dernisáž, dnes zaplní historické prostory Českého domu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Budova, která po desetiletí sloužila ve Frýdku-Místku jako významné místo pro kulturní setkávání, plesy, a v jejíž pivnici se v minulosti odehrál nejeden zásadní rozhovor, nyní chátrá v očekávání brzkého příchodu nového majitele.

„Během středoškolských let jsme do Čecha chodili na čaj, pivo i jídlo. Byla to taková naše základna, kde jsme hráli na kytary, zpívali. Dalo se tam nahodile potkat studenty mnoha škol z okolí, takže si dnes na akci určitě přijdu zavzpomínat,“ řekl naší redakci čtyřicátník Martin ze Šenova, který dojížděl v 90. letech do Místku na gymnázium.

Kromě vernisáže se o atmosféru postará výběrem fantastických rozlévaných vín Barbora Miková z vinotéky Degu, která sídlí ve Frýdku u náměstí na ulici Řeznické.

Očekávaným počinem je také akustický doprovod hudebního tělesa Downbelow, které speciálně pro prostor Českého domu vytvořilo specifické vystoupení v historickém prvním patře budovy.

Vstup na celý event je zdarma.

Foto/B. Miková/Degu se na dnešní akci postará o nápojový servis

Dále ve Frýdku-Místku:

Spadly z vesmíru a teď jsou v Místku. Muzeum meteoritů otevřeno!