Revizoři během noční razie v Ostravě vyloučili z přepravy 129 pasažérů

Foto/raš/Ostravská ulice Nádražní během noční razie na linkách MHD v centru Ostravy

OSTRAVA – Bezmála sedm stovek zkontrolovaných cestujících mají za sebou revizoři Dopravního podniku Ostrava ve spolupráci s městskými policisty. V noci z pátku 3. září na sobotu 4. září totiž proběhla plánovaná bezpečnostní akce dopravního podniku, a to na celkem 18 spojích MHD.

Bilance naznačuje, že každý pátý cestující měl během přepravy problém. Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platné jízdenky. Vyloučeni byli ale také cestující, kteří cestovali MHD bez zakrytí dýchacích cest, a to i po upozornění o nápravu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kontrolní akce se zúčastnilo 12 asistentů přepravy rozdělených do tří skupin a 15 strážníků. Akce probíhala na tramvajových linkách v okolí ulice Stodolní v Moravské Ostravě, konkrétně v úseku od zastávek Křižkova, po zastávku Karolina, a to v časech od 22.00 do 2.00 hodin.

„Bezpečnost našich cestujících je pro nás prioritou. Snažíme se pro ni dělat maximum. Kromě nasazování asistentů přepravy vybavujeme vozidla kamerami, stejně tak jsou kamery na zastávkách,“ řekl ředitel DPO, Daniel Morys s tím, že do konce letošního roku se uskuteční minimálně další dvě podobné akce.

V ostravském dopravním podniku působí celkem 57 asistentů přepravy. Ve spolupráci s policisty dohlížejí na dodržování přepravních podmínek. Od dubna roku 2017 do konce srpna 2021 zkontrolovali téměř 4 miliony pasažérů.

V těchto dnech jsou asistenti přepravy ve zvýšeném počtu nasazováni na ostravských dopravních uzlech, kde jsou nápomocni žákům a studentům. Podávají jim informace k nákupům jízdného a propagují rozšířené funkce prodejních automatů.

Akce dnes v Ostravě a okolí:

Kultura, víno a Čech. Český dům v Místku dnes ožije uměním, přijďte!