Kvůli nálezu 100kg letecké pumy byly v Ostravě evakuovány domácnosti, školy a nemocnice

Ilustrační foto/Wik/Ostrava-Poruba

OSTRAVA – Dnešní nález nevybuchlé letecké pumy měl v Ostravě-Porubě za následek evakuaci asi tisícovky lidí z okolí místa, kde k nálezu došlo. Týkala se jak lidí z obytných domů, tak žáků škol v okolí. Evakuovat bylo nutné i část Fakultní nemocnice Ostrava.

K nálezu došlo dnes v 10.00 hodin dopoledne během výkopových prací na plynové přípojce u jednoho z rodinných domů, kdy pumu v zemi objevili stavební dělníci. „Podle prvních informací jde o leteckou munici z 2. světové války. Museli jsme uzavřít starou Porubu a část místního prvního obvodu,“ řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Následně policisté z domovů a škol evakuovali na tisíc lidí. K situaci se vyjádřila také mluvčí ostravské fakultní nemocnice Petra Petlachová: „Evakuace se dotkla jen ředitelství nemocnice, které sídlí v Domě sester. Další části nemocnice jsou již za okruhem, kde evakuace probíhá. Netýká se tedy pacientů v lůžkové části ani dalších pavilonů nemocnice.“

Po ukončení evakuace lidí do bezpečí dojde ze strany policie na pokus o zneškodnění pumy. Kdy to přesně bude zatím policie neupřesnila. Puma o rozměrech 60 krát 90 centimetrů váží odhadem sto kilogramů.

“Momentálně už je na místě jednotka pyrotechniků z Frýdku-Místku i Olomouce. Jsou tam také hasiči a strážníci,” řekl Černohorský. Dodal, že lidé stále postupně opouští své domovy, školy a zaměstnání.

Dále v Ostravě:

Revizoři během noční razie v Ostravě vyloučili z přepravy 129 pasažérů