Zpívání povoleno: Ostravský smíšený sbor vás potěší dnes na Masarykově náměstí

Foto: Ostravský smíšený sbor (fb)

OSTRAVA – V pondělí 13. září se dvě desítky nejrozmanitějších pěveckých sborů z celé České republiky zapojí na náměstích a dalších veřejných místech do akce Zpěvomat, a to mezi 17.00 a 20.00 hodinou.

Letos je do akce zapojeno 19 sborů ve 13 různých městech.  V Ostravě se akce účastní Ostravský smíšený sbor pod vedením Jana Spisara. Na Masarykově náměstí před Ostravským muzeem se představí od 17.30 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V Ostravě působíme od roku 1989. Ve svém repertoáru máme světské i duchovní skladby všech hudebních slohů, skladby starých mistrů i experimentální úpravy současných autorů, včetně spirituálů, gospelů, lidových i umělých písní,“ řekl sbormistr Jan Spisar.

Zpěvomat je jednodenní akce, které se již několik let účastní nejrůznější pěvecké sbory. Hlavní myšlenkou je šířit zvěst o tom, jakou radost společné zpívání přináší a že je to dobrá příležitost, jak mohou o sobě sbory dát více vědět přímo ve svých působištích, oslovit širší veřejnost a zazpívat si v neobvyklém prostředí i neobvyklé situaci.

Podrobnosti o Zpěvomatu na: Zpěvomat

Dále v Ostravě:

Na dráze mezi Ostravou a Frenštátem bude jezdit Kula s Wi-Fi a klimatizací