Po nepovedené výměně autobaterie ve Frýdku-Místku lehla popelem tři auta

Foto/PČR

FRÝDEK-MÍSTEK / Přesnou příčinu vzniku požáru automobilu Citroen Xsara ve Frýdku-Místku nyní vyšetřují policisté. K neobvyklému případu, kdy po vznícení vozidla v obytné čtvrti rychle začala hořet i okolní auta, museli vyjet kromě policistů i hasiči.

Majitelka automobilu policistům během vyšetřování uvedla do protokolu, že 12. září odpoledne provedla v autě montáž čerstvě nabité autobaterie. Poté, co auto nastartovala, zpozorovala v kabině vozu kouř,  který stoupal z pod sedadla. Proto z auta, spolu se spolujezdci, vystoupila.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Za krátkou chvíli sedadlo vzplálo, oheň se velmi rychle rozšířil i na vozidla, která parkovala vedle,“ uvedla k případu policejní mluvčí Karolína Bělunková s tím, že do příjezdů hasičů se žena marně pokoušela oheň zlikvidovat hasicím přístrojem.

Přivolaní hasiči se hned pustili do práce, přesto tři auta naprosto lehla popelem. Dalších pět aut bylo požárem poškozeno. Následky si ponese také jedna poblíž rostoucí starší bříza, která ohořela.

Předběžná škoda byla vyčíslena na více než 600 tisíc korun. Všichni aktéři vyvázli bez zranění.

Dále ve Frýdku-Místku:

Kultura, víno a Čech. Český dům v Místku dnes ožije uměním, přijďte!