Černé skládky v Bohumíně teď ohlídají mobilní kamery

Foto/MěBo

BOHUMÍN – Dvě nové přenosné kamery rozšířily arzenál bohumínské městské policie. Strážníci je využijí k dopadení lidí, kteří zakládají černé skládky. Strážníci budou kamery podle potřeby přesouvat do míst, kde ke znečišťování dochází nejčastěji.

Pořízení dvou kamer za zhruba 12 tisíc korun je dalším nástrojem města v boji proti černým skládkám. Zatímco před pěti lety řešila na území města 38 černých skládek, loni už to bylo 72 případů. „Takové chování lidí je nepochopitelné, zvlášť když mají ve městě dostatek alternativ, kam odpad umístit,“ řekl ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz s tím, že je v Bohumíně otevřený sběrný dvůr, který funguje 6 dní v týdnu a dále, že do jednotlivých částí města v pravidelných intervalech zajíždí i mobilní sběrný dvůr.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Výskyt černých skládek není záležitostí jedné lokality, i proto se budou kamery přesouvat podle aktuální potřeby z místa na místo. Jednou z prvních monitorovaných oblastí bude městská část Skřečoň, kde je nyní situace nejhorší.

Městská policie dosud v boji se znečišťovateli veřejných prostranství využívala foto pasti, kamery teď pomohou zaznamenat celistvější záznam prohřešku. „Spustí se ve chvíli, kdy se v záběru objeví pohyb. My si pak video pohodlně stáhneme z úložiště a můžeme případ začít okamžitě řešit,“ poznamenal Honysz.

Hříšníkům se zakládání černých skládek může dost prodražit. Pokuta se totiž pohybuje až do výše 50 tisíc korun. U prokázaných přestupků se bohumínští strážníci neuchylují jen k udělování pokut, snaží se tvůrce černých skládek i vychovávat. „Požadujeme, aby si po sobě majitel svůj nepořádek do posledního odpadku uklidil,“ uzavřel Honysz.