V Bohumíně loni uhořelo 11 lidí. Krajští hasiči byli, nejen za tento zásah, oceněni

Foto/HZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V celostátní anketě Hasič roku 2020 zvítězil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje v kategorii Nejnáročnější zásah. Dvě třetí místa obsadil také v kategoriích Velitel/Vedoucí roku a Zaměstnanec roku.

V kategorii Nejnáročnější zásah roku 2020 byli hasiči ocenění za hašení požáru výškové budovy v Bohumíně. „Tato událost byla v celé historii českých hasičských záchranných sborů zcela mimořádnou událostí,“ upřesnil důvod k ocenění mluvčí krajských hasičů, Petr Kůdela s tím, že úmyslně založený požár v 11. patře budovy za použití hořlavin tehdy odřízl ústupovou cestu celkem 15 osobám, které se v bytě nacházely.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vzhledem k místu požáru, jedenácti obětem a jeho rychlému rozvoji se jednalo o fyzicky, a především psychicky extrémně náročný zásah. Ocenění za něj, společně se skleněnou hasičskou přilbou, převzali ve čtvrtek 30. září na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu statutární zástupce ředitele HZS MSK plk. Radim Kuchař, velitel stanice HZS MSK v Českém Těšíně npor. Pavel Haas a velitel družstva ze stanice HZS MSK v Bohumíně nprap. Radek Sznapka.

Anketa Hasič roku je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit profesionální hasiče, jejich velitele, náročné zásahy, celé pracovní kolektivy, nově vzniklé projekty a další zaměstnance sboru za uplynulý kalendářní rok.

V kategorii Velitel/Vedoucí roku získal třetí příčku plk. Jiří Němčík, který je, mimo jiné, dlouhodobě členem speciálních týmů USAR a WASAR. Taktéž na třetí pozici se v kategorii Zaměstnanec roku umístila Daniela Budinová z ekonomického oddělení HZS MSK.