Ostravou otřásl případ bezdomovců, kteří nocovali ve stanu s ročním dítětem

Foto/MěPO

OSTRAVA – Další případ ohroženého dítěte aktuálně řeší orgán sociálně právní ochrany dětí (ODPOD) v Ostravě. Při pochůzce v ostravském lesoparku Bělský les totiž policisté objevili v noci na pondělí 11. října stan, ze kterého se ozýval dětský pláč.

Ve stanu policisté našli jedno a půl leté dítě i s rodiči. Do složité životní situace se rodiče dítěte dostali údajně na dočasnou dobu. Strážníkům při kontrole tvrdili, že si hledají bydlení. Zákon na ochranu dětí však v takovém případě hovoří ale jasně a ke slovu se proto dostal OSPOD.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na místo dorazila, na výzvu policistů, sociální pracovnice z OSPODu. Naštěstí se jí podařilo kontaktovat příbuzné stanujícího páru a dítě si mohla převzít jeho biologická babička,“ uvedl k případu mluvčí Městské policie Jindřich Machů s tím, že vyjednávání s úřady není pro rodiče ze stanu zdaleka u konce.