Každý nemá úctu k mrtvým: Vandal poničil hroby v Polance nad Odrou

Foto/PČR

OSTRAVA – Pátráním po neznámem vandalovi, který zničil čtveřici hrobů na hřbitově v Polance nad Odrou v Ostravě, se aktuálně zabývá Policie České Republiky. Pokud můžete k této události podat jakékoliv svědectví, policie od vás přijme informace na lince 158.

“Oznámení o poškození hrobů na ostravském hřbitově v ulici Anny Letenské jsme přijali první prosincový týden letošního roku. Poškozením čtyř hrobů způsobil pachatel škodu přesahující 30 tisíc korun,” uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Neznámý pachatel u jednoho z hrobů úplně zlomil náhrobní kámen, u dalšího poškodil skleněnou výplň vitríny. Ve dvou případech si pak vybral za cíl ničemní prosklené lucerny.

Policisté z obvodního oddělení v Porubě již zahájili pečlivé vyšetřování a trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

“V souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádáme veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti možného pachatele. Případní svědci, kteří se mohli na místě pohybovat mohou své poznatky oznámit na tísňovou linku 158, nebo na nejbližší policejní služebnu,” dodala ještě Michalíková.