Městskému obvodu Poruba došla trpělivost s chátrajícím obchodním centrem Marica

Foto/ÚMOb Poruba

OSTRAVA – Zástupcům městského obvodu Ostrava – Poruba, dle jejich vlastních, slov došla trpělivost s majitelem obchodního centra  Marica na pátém obvodu. Ten, přestože slíbil objekt opravit, se nemá k činu. Městský obvod proto nyní přistoupí ke striktnímu postupu, aby se problém s nevzhlednou a technicky nevyhovující budovou vyřešil.

“Obchodní centrum Marica je jednou z jizev Poruby. S jeho majitele jsme se dlouhodobě snažili domluvit a pomáhali jsme mu mnohými způsoby situaci řešit,” sdělil mluvčí obvodu, Matin Otipka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Marica kdysi bývala nákupním centrem, ale dnes je z něj ruina nacházející se uprostřed pátého stavebního obvodu. V troskách bývalého obchodního domu dnes navíc přespávají lidé bez domova. Neméně často v objektu tráví čas i drogově závislí.  To je samozřejmě proti libovůli obyvatelům okolních bytových domů.

Ještě nedávno sliboval majitel objektu, že z trosek vybuduje polyfunkční centrum s byty a obchody. “Bohužel zůstalo jen u slibů. Více než rok a půl s majitelem jednáme. Od jara má platné stavební povolení, řešení dopravního napojení včetně parkovacích stání, ale slibovaná stavba ani na podzim 2021 nezačala,” uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Majitel Marici městskému obvodu argumentoval, že na proměnu centra nemá dostatek peněz. “Vypadá to však, že ani s prodejem, který by snad mohl tento problém vyřešit, majitel nespěchá, ačkoli zájemců má dost. Někteří z nich dokonce potvrdili svůj zájem i městskému obvodu Poruba,” uvedl ještě mluvčí obvodu, Martin Otipka.

Městskému obvodu Poruba teď nezbývá nic jiného, než konat striktně. “Začínáme žádat všechny dotčené instituce, aby v objektu konaly pravidelné kontroly a případně udělovaly sankce,” dodala starostka obvodu s tím, že takto bude na majitele vytvořen tlak, aby konečně začal problém s budovou řešit.