Město Bohumín bude brzy dražit pozemky k bydlení v centru svého katastru

Foto/MěBo

BOHUMÍN – Město Bohumín připravuje k prodeji třicet devět zasíťovaných parcel v centru svého katastrálního území. Jejich prodej začne v lednu 2022. Vyvolávací cena potěší. Začíná totiž na 1089 korunách.

“Prvních dvanáct pozemků jde do prodeje formou licitace už za šest týdnů. Rozhodli o tom na svém posledním letošním zasedání místní zastupitelé. Pozemky určené pro stavbu rodinných domů v centru Bohumína se začnou prodávat 24. ledna,” uvedla městská mluvčí, Jana Končítková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle bohumínské radnice mají v regionu zájem o koupi parcel zejména mladí lidé. Právě to motivovalo vedení města připravit investiční projekt na přípravu nevyužité plochy za supermarketem Albert. “Na místě počítáme se stavbou devětatřiceti rodinných domů. Dominantou lokality má být odpočinková zóna s vodní plochou, parčíkem a dětskými hřišti,” uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Každý pozemek je jedinečný, proto i jejich rozloha je rozdílná. Nejmenší z aktuálně nabízených má 743 metrů čtverečních, největší pak 1 272 metrů čtverečních. Součástí nové obytné zóny bude kompletní infrastruktura, veřejné osvětlení a inženýrské sítě. Povede tudy i cyklostezka. Z místa je navíc možné za pár minut dojít na autobusovou zastávku, do obchodu, restaurace, školy či školky.

Přestože dokončení celého projektu nové obytné zóny v lokalitě Petra Cingra je plánováno až na podzim příštího roku, radnice chce dát lidem možnost koupit si pozemek s předstihem, aby si mohli připravit projektovou dokumentaci na stavbu rodinného domu a zajistit si jeho financování.

Licitace dvanácti parcel se uskuteční postupně 24., 25. a 26 ledna v přízemí radniční buovy B. Účastnit se jí mohou pouze fyzické osoby. Zájemci najdou informace o dražbě na webových stránkách Bohumína v sekci Radnice.