Zdravotní péče pro příchozí občany z Ukrajiny / Охорона здоров’я прибулих громадян України

S dotazy ohledně zdravotnické péče pro občany z Ukrajiny se lze obrátit na infolinku +420226201221 – volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.

Základní informace pro občany Ukrajiny v oblasti poskytování zdravotních služeb

  • Obecně platí, jestliže jste pojištěn v systému veřejného zdravotního pojištění, máte-li komerční pojištění nebo jste si schopni zdravotní péči zaplatit sami (např. vyšetření), můžete navštívit v zásadě kteréhokoli poskytovatele zdravotních služeb (např. lékaře).
  • Pokud však nemáte žádné zdravotní pojištění a péči si nejste schopni uhradit sami, můžete pro poskytnutí neodkladné (a jiné) péče vyhledat nejbližší nemocnici, nejlépe pak nemocnici státní. Jejich přehledný seznam najdete na webu VZP (pod bodem 3 dole na stránce).

Za léky mohou být v lékárnách vyžadovány doplatky a zpoplatněno je také využití pohotovosti.

Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Основна інформація для громадян України при наданні медичних послуг

  • Якщо Ви застраховані за системою державного медичного страхування, маєте комерційне страхування або можете самостійно оплатити допомогу (наприклад, огляд у лікаря), Ви можете відвідати будь-якого постачальника медичних послуг (лікаря).
  • Якщо у Вас немає медичної страховки і Ви не можете оплатити допомогу самостійно, Ви можете звернутися за невідкладною (та іншою) допомогою в найближчій лікарні, бажано в державні.

Зверніть увагу, що за аптеки в аптеках може знадобитися доплата, а також послуги екстреної допомоги оплачуються.

Список університетських лікарень

Клінічна лікарня Буловка, м. Прага

Клінічна лікарня Kраловскі Віногради, м. Прага

Клінічна лікарня Мотол, м. Прага

Клінічна лікарня ім. Томайєра, м. Прага

Центральний військовий госпіталь – Клінічний госпіталь м. Прага

Загальна клінічна лікарня м. Прага

Клінічна лікарня м. Брно

Клінічна лікарня Св. Анни м. Брно

Клінічна лікарня м. Градець-Кралове

Клінічна лікарня м. Оломоуц

Клінічна лікарня м. Острава

Клінічна лікарня м. Пльзень

Zdroj: MZČR