Humanitární vlaky zdarma na Ukrajinu a zpět / Досі курсують безкоштовні гуманітарні потяги в Україну та назад

Zdroj: Wikimedia Commons, free image.

RegioJet spustil ve spolupráci s Člověkem v tísni, ČD Cargo a Rail Cargo Group již v březnu humanitární vlakový most mezi Českou republikou a Ukrajinou. Vlakový spoj funguje denně v obou směrech s kapacitou pro přepravu osob a palet s humanitární pomocí . Bližší informace na najdete na stránkách RegioJet. Na stránkách je také obousměrný jízdní řád.

Převoz uprchlíků z Ukrajiny do České republiky

Ve směru z  Ukrajiny je spuštěna evakuace osob, zejména žen a dětí, a to pouze pro občany Ukrajiny a EU. Noční lůžkové vlakové spoje spoje jsou vypravovány z hraničního Přemyšlu do Prahy, se zastávkami v Ostravě, Olomouci a Pardubicích. Odjezd spoje z Přemyšlu je nejdříve v 21:30.

Cena jízdenky

Jízdné humanitárních vlaků je zdarma. Pro cestující je zdarma k dispozici také lůžko, deka, polštář, povlečení a občerstvení, tj. teplá večeře, voda, snídaně.

Rezervace

Ve směru z Česka na Ukrajinu je možné rezervovat jízdenky online za symbolické 2 CZK (3 UAH). Ve směru Přemyšl – Praha rezervace není možná. Jsou přijímáni všichni cestující s ukrajinským pasem nebo pasem země EU, přednostně však ženy a děti.

Možnost přispět

RegioJet financuje provoz těchto humanitárních vlaků v obou směrech. Z Prahy na Lvova RegioJet vozí materiální pomoc ve spolupráci s Člověkem v tísni. Pokud chcete přispět finančním darem na materiální pomoc, můžete tak učinit přímo Člověku v tísni na této stránce.

Матеріальна гуманітарна допомога з Чехії в Україну

RegioJet у співпраці з Člověkem v tísni, ČD Cargo і Rail Cargo Group у березні запустили гуманітарний залізничний міст між Чехією та Україною. Щодня в обох напрямках курсує поїзд, що дозволяє перевозити людей та піддонів з гуманітарною допомогою. Більше інформації можна знайти на веб-сайті RegioJet. Також на сайті є розклад у двосторонній бік.

Перевезення біженців з України до Чехії

Поїзд RegioJet має спальні вагони загальною місткістю до 500 міст і достатню міста для перевезення багажу. Пасажирам безкоштовно надається ліжко, ковдра та простирадла, а також безкоштовні напої, гаряча вечеря, вода, сніданок. Відправлення маршруту з Перемишля іноді відбувається о 21:30, частіше потяг відправляється о 22:00, але може і пізніше, якщо чекає на останній запізнілий потяг зі Львова.

Ціна квитків

Проїзд безкоштовно. Дорогою до Чехії пасажирів на борту чекають вечеря, сніданок та дрібне частування.

Резервування

У напрямку з Чехії в Україну можна забронювати квиток онлайн за символічні 2 крони (3 грн). У напрямку Пршемишль – Чехія бронювання неможливе, ми приймаємо на борт усіх пасажирів з українським паспортом або паспортом будь-якої країни ЄС, але в першу чергу жінок та дітей. Потяг розрахований на 500 ліжок, але загальна місткість до 800 осіб (включаючи місця для сидіння та стоячі місця).

RegioJet фінансує роботу цих гуманітарних потягів в обох напрямках. RegioJet перевозить матеріальну допомогу з Праги в Україну у співпраці з Člověkem v tísni. Якщо ви хочете зробити фінансовий внесок для надання матеріальної допомоги, ви можете зробити це безпосередньо на цій сторінці «Člověkem v tísni».