Pokochejte se přírodou Beskyd z rozhledny Tetřev

Rozhledna Tetřev. Zdroj: Kamenná chata, Velký Polom, Dolní Lomná
Rozhledna Tetřev. Zdroj: Kamenná chata, Velký Polom, Dolní Lomná

Moravskoslezské Beskydy, zkráceně Beskydy, jsou nádherným pohořím protkaným hustou sítí turistických značení a atraktivních výletních cílů. A ty dechberoucí výhledy na beskydskou přírodou! Ty musíte zažít! Třeba z rozhledny Tetřev, kterou najdete u horského penzionu Kamenná chata, nedaleko vrcholu Velký Polom.

Vydejte se pohořím Beskyd za výhledy

Náš výlet začneme v Mostech u Jablunkova, které leží v Jablunkovském průsmyku mezi horskými masivy Moravskoslezských Beskyd a Slezských Beskyd. Obec má velmi dobrou dopravní dostupnost, můžete přijet autem, autobusem i vlakem. Od rozcestníku Mosty u Jablunkova – žst. se vydejte cestou po červené turistické značce.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Mírným stoupáním se dostanete ke Skalce s turistickou chatou a dětským hřištěm, a dále pokračujte až k Severce. Ne však k naší nejjasnější hvězdě Polárce v souhvězdí Malého medvěda, ale na beskydský vrchol Severka (957 m). Milovníci sněhobílé krajiny jej určitě znají, neboť je to oblíbené místo zimních radovánek. Pokračujte stále po červené až ke Kamenné chatě s rozhlednou Tetřev.

Užijte si výhledy z rozhledny Tetřev na pohoří Beskyd. Zdroj: Kamenná chata, Velký Polom, Dolní Lomná
Užijte si výhledy z rozhledny Tetřev na pohoří Beskyd. Zdroj: Kamenná chata, Velký Polom, Dolní Lomná

Kamenná chata na hřebenové stezce Beskyd

Chcete-li si odpočinout nebo naopak mít aktivní dovolenou v lůně přírody, tak právě horský penzion rodinného typu nazvaný Kamenná chata je tím pravým místem. Objevíte jej na hřebenové stezce směrem k vrcholku Velký Polom (1067 m n. m.) v severovýchodní části CHKO Beskydy. Zázemí zde najdou jak rodiny s dětmi a senioři, tak také domácí mazlíčci.
V areálu si můžete rovněž zasportovat, a to na multifunkčním hřišti. Po cvičení určitě vyhládne. Navštivte příjemně zařízenou restauraci v přízemí chaty, kde se můžete občerstvit a spojit tak výletní zážitek s tím gurmánským.
Užijte si výletní den naplno a prozkoumejte okolí Kamenné chaty. Najdete zde mnoho cyklostezek, nespočet turistických tras, v zimě běžkařské dráhy a sjezdovky a cíl našeho výletu, dřevěnou rozhlednu Tetřev.

Rozhledna Tetřev se sněhovou přikrývku. Zdroj: Kamenná chata, Velký Polom, Dolní Lomná
Rozhledna Tetřev se sněhovou přikrývku. Zdroj: Kamenná chata, Velký Polom, Dolní Lomná

Dechberoucí výhledy na Beskydy z věže Tetřev

Přímo v areálu Kamenné chaty stojí nově zrekonstruovaná dřevěná rozhledna Tetřev (944 m n. m.), z níž se můžete kochat pohledem na okolní hřebeny a údolí Moravskoslezských Beskyd. Na vyhlídkovou plošinu rozhledny ve výšce 7 m vystoupáte po 40 schodech. Panorama okolních hřebenů Beskyd si můžete užít po celý rok, kdy je rozhledna v letní sezóně otevřena od 8 do 21 hodin a v zimní sezóně od 10 do 15.30 hodin.

Turistické informace

Trasa výletu: Mosty u Jablunkova, rozcestník žst. – Kamenná chata s rozhlednou Tetřev
Délka: 5,4 km v jednom směru
Značení: červená turistická značka

Kde najdete rozhlednu Tetřev?

Kraj: Moravskoslezský
Okres: Frýdek-Místek
Obec: Dolní Lomná

Kontakt

Kamenná chata
Velký Polom 148
739 91 Dolní Lomná

tel.: +420 591 143 751
e-mail: kamennachata@seznam.cz
www.kamennachata.cz

Tip na fajn výlet

Poznejte opevnění Šance v Mostech u Jablunkova, které představuje typický příklad opevnění prostoru horského přechodu. Jedná se o unikátní fortifikační památku, která nemá srovnatelnou analogii, a to nejen v České republice.