Cyklopodjezd má zelenou. Přerov získal peníze na jeho stavbu

PŘEROV – Cyklistům, řidičům i chodcům se bude v Předmostí, místní části Přerova, pohybovat snadněji. Situaci by měla zlepšit rekonstrukce stávajícího podjezdu pod železniční tratí. Jednak přišla správná doba pro realizaci, díky opravě samotné trati, a jednak město bude mít z čeho stavbu financovat.

Státní fond dopravní infrastruktury přiklepl Přerovu dotaci ve výši 11 milionů korun. Součástí stavby tubusu pod železniční tratí v Předmostí bude cyklostezka pro kolaře, mířící z Přerova do místní části, nebo z ní. V současné době vede pod tratí podjezd pro auta a úzký průchod pro chodce, který bude rozšířen.

Stavbu bude provádět v rámci rekonstrukce trati Správa železniční dopravní cesty. „Celkové náklady dosahují 13 a půl milionu korun, takže dva miliony korun zaplatí město Přerov ze svého rozpočtu. Dotaci jsme dostali v plné výši, což je pro nás velmi dobrá zpráva,“ potvrdila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.

Podle Informací Ivany Pinkasové z odboru řízení projektů a investic přerovského magistrátu se už v současné době plánovaná cyklostezka projektuje.