Manželská hádka skončila bitkou. Další den žena svého muže zachraňovala

ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – K případu manželské hádky vyjížděli policisté na Prostějovsku v sobotu 14. prosince po dvaadvacáté hodině. V neděli se na policii žena obrátila znovu, protože měla obavu o život svého manžela.

„V sobotu 14. prosince jsme po dvaadvacáté hodině přijali oznámení o incidentu mezi manželi v rodinném domě v obci na Prostějovsku. Provedeným šetřením policisté na místě zjistili, že zpočátku verbální incident provázený vulgárními nadávkami přerostl do vzájemného fyzického napadání,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Při potyčce se manželé navzájem zranili a museli být ošetřeni zdravotníky. Policistům nadýchali kolem 1,7 promile alkoholu v dechu. Po ošetření putovala žena na záchytku. Nejednalo se o domácí násilí, případ bude mít dohru u správního orgánu jako přestupek proti občanskému soužití.

Následující den se žena na policisty obrátila znovu. Tentokrát však se žádostí o pomoc. Její manžel odešel kolem poledne neznámo kam a přitom utrousil poznámku, která v ženě vyvolala obavu o jeho život a zdraví. „Během policejního šetření jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení, že nedaleko od místa bydliště manželů náhodní chodci z dálky vidí neznámou osobu, ležící na břehu potoka. Policisté ihned vyrazili na místo, kde potvrdili, že se jedná o pohřešovaného muže,“ napsal dále František Kořínek. S pomocí volajícího muže vytáhli muže ze srázu k potoku. Muž nereagoval na žádné podněty, proto mu zprůchodnili dýchací cesty, uložili do stabilizované polohy a přivolali Záchrannou službu. Zdravotníci muže poté letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Olomouci.