Na první miminko roku se v olomoucké porodnici čekalo až do novoročního odpoledne

OLOMOUC –  Prvním miminkem roku 2020 se v olomoucké porodnici stala Anetka Charvátová ze Soběchleb na Přerovsku, která se narodila až v 16:41 hodin.

Až do pozdního novoročního odpoledne se na Porodnicko-gynekologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc čekalo na první miminko roku 2020. Pomyslnou vítězkou se stala Anetka Charvátová ze Soběchleb na Přerovsku, která se narodila v 16.41 hodin. Holčička vážila 4130 gramů a měřila 51 centimetrů. Děvčátko i maminka jsou v pořádku.

Jak sdělila sedmadvacetiletá maminka Markéta Charvátová, Anetka je prvním přírůstkem do rodiny. „A musím přiznat, že vzhledem k tomu, že porod byl vyvolávaný, nebyl z nejrychlejších a Anetka váží více než čtyři kilogramy, nejsem si v této chvíli úplně jistá, že ten zážitek chci ještě někdy opakovat,“ říká šťastná maminka Markéta. Přestože ze Soběchleb je to do Olomouce bezmála padesát kilometrů, porodnice Fakultní nemocnice Olomouc byla její jasná volba.

První miminko roku 2020 ve Fakultní nemocnici Olomouc se sice narodilo až odpoledne, ale o to živěji zde bylo na Silvestra. To se narodilo hned deset dětí, osm chlapců a dvě holčičky. V  roce 2019 se v olomoucké fakultní nemocnici narodilo 2413 dětí, z toho 1159 holčiček a 1254 chlapečků. Za celý uplynulý rok přitom nenastal jediný den, během nějž by zde nikdo nepřišel na svět. Nejvíce „plodný“ byl 23. říjen, kdy se narodilo 14 dětí. Nejčastějším jménem byl Jakub, kterého si rodiče nesli domů 69krát, mezi dívčími jmény pak Eliška, a to v padesáti případech.