Vyrazíte o víkendu na ples nebo raději na hory?

OLOMOUCKÝ KRAJ – V tomto zimním období se lidé tradičně veselili, snad proto, aby jim uběhla doba, kdy venku mnohdy bývá docela nevlídno. Tak i vy se můžete rozhodnout, jestli o víkendu vyrazíte na lyže nebo si  půjdete raději zatančit na ples a pro jistotu vám přinášíme i náš pravidelný přehled víkendových akcí, kde se můžete inspirovat, jak příjemně strávit další lednový víkend. Přejeme Vám, ať se váš víkend vydaří!

OLOMOUCKO

Zabruslit si můžete zajít na Zimní stadion v Olomouci, a to v sobotu 18. ledna od 8:30 do 9:30 hodin ráno a odpoledne od 14:45 do 15:45 hodin. V neděli 19. ledna taktéž od 8:30 do 9:30 hodin ráno a odpoledne od 15 do 16 hodin.

V sobotu 18. ledna 8 do 14 hodin se otevřou brány osmi fakult Univerzity Palackého v Olomouci u příležitosti Dne otevřených dveří. Navštívit může také Knihovnu Univerzity Palackého nebo si zajít na jídlo za studentské ceny a prohlédnout si Koleje a menzy UP. Oslnit vědou se můžete nechat v Pevnosti poznání Olomouc a den zakončíte v UPointu na Horním náměstí, kde na vás čeká zdarma punč nebo káva pro zahřátí.

V neděli 19. ledna se koná Den otevřených dveří v Moravském divadle na Horním náměstí v Olomouci, a to od 16 do 19 hodin s tím, že prohlídka bude začínat vždy v celou hodinu a kapacita jedné prohlídkové skupiny je omezena na 40 osob. Během prohlídky navštíví zájemci zkušebny orchestru či sboru, hereckou šatnu či třeba vlásenkárnu, ale zavítají také do sálů Moravské filharmonie.

S dětmi můžete v neděli 19. ledna v 10 hodin vyrazit do Divadla na cucky na Dolním náměstí v Olomouci, které si pro vás připravilo zábavnou autorskou interpretaci klasické pohádky Tři oříšky.

V sobotu 18. i v neděli 19. ledna od 10 do 17 hodin můžete zajít na Olomoucké Poděbrady ochutnat různé burgery na akci nazvanou Burgry na Gebech.

Ve Šternberku se můžete vydat na koncert v rámci cyklu Podvečerů s hudbou, a to v neděli 19. ledna v 18 hodin do Kulturního domu Šternberk. V programu vystoupí Violoncellové duo žáků Základní umělecké školy Šternberk.

V Městské galerii v Uničově probíhá výstava Československé stolní hry, která představí stolní hry vyrobené v Československu v letech 1950 až 1989. Vedle deskových her budou prezentovány karty, kostky nebo pexesa. Výstavu můžete navštívit v sobotu 18. i v neděli 19. ledna.

V sobotu 18. ledna v 17 hodin se v galeriizet ve Velké Bystřici koná vernisáž výstavy česko-venezuelské umělkyně Katariny Bohac Linares. Obrazy zde zůstanou vystaveny do 26. března.

PROSTĚJOVSKO

Pásmo pohádek Krtek a medicína je na programu v sobotu 18. ledna v 15 hodin v sále Duhy kulturního klubu v Prostějově.

Loutkové divadlo TJ Sokol Prostějov na Skálově náměstí v Prostějově zahraje v neděli 19. ledna ve 14 a v 16 hodin pohádku Jak Kašpárek s Honzou vyzráli na čerty.

Pro bruslení veřejnosti je na Zimním stadionu v Prostějově vyhrazena hodina v neděli 19. ledna mezi 15. a 16. hodinou.

Koncert kapely NOPROBLEM se koná v neděli 19. ledna v 16 hodin v kostele sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané u příležitosti ukončení sbírky NAŠE ZVONY jako poděkování všem dárcům.

V rámci Divadelních pátků v Němčicích nad Hanou uvidíte v pátek 17. ledna v 19:30 hodin retro muzikál Vlak do nebe. Představí se členové Moravského divadla Olomouc.

PŘEROVSKO

Na Návštěvu k přerovským bobrům se můžete vydat v sobotu 18. ledna od 9:30 hodin do ornitologické stanice ORNIS na Bezručově ulici v Přerově. Poslechnete si vyprávění Vlastimila Kostkana o bobrech, vydáte se na vycházku a pozorování jejich činnosti na laguně.

Zatančit si můžete jít na Farní ples, který se koná v Městském domě Přerov v sobotu 18. ledna ve 20 hodin.

Zabruslit si můžete jít na Zimní stadion v Přerově v sobotu 18. a v neděli 19. ledna od 16 do 17 hodin, s dětmi do 12 let pak v neděli 19. ledna od 9 do 10 hodin.

Loutkové divadlo Sokol Přerov na ulici Brabansko v Přerově si na neděli 19. ledna ve 14 a v 16 hodin přichystalo pohádku Zapomenutý čert.

Do pobočky knihovny v Dluhonicích si můžete jít v sobotu 18. ledna v 17 hodin jít s dětmi vyrobit na tvořivou dílnu krmítko pro ptáčky.

Tradiční dětský karneval se bude konat v sobotu 18. ledna od 14 hodin v Galerii M+M v Hranicích. Těšit se můžete na karneval pro děti plný zábavy, hudby, tance, her, tanečních vystoupení a tomboly.

Slavnostní zahájení výstavy 100 let skautingu v Kojetíně se koná v sobotu 18. ledna ve 14 hodin v Galerii Vzdělávacího a informačního centra Kojetín.

ŠUMPERSKO

Charitativní taneční show se koná v sobotu 18. ledna v 18 hodin v Domě kultury v Šumperku. Na programu je multistylová přehlídka tanců (tribal a tribal fusion, bellydance, flamenco, světelná show i moderní tance), kterou vás provedou tanečnice z celé České republiky i zahraničí. Výtěžek z akce jde na podporu Domova důchodců Šumperk.

Zabruslit si můžete na Zimním stadionu v Šumperku v neděli 19. ledna od 9:30 do 10:45 hodin.

Už jen do 22. ledna můžete navštívit výstavu Rozhlédni se kolem v Muzeu v Šumperku. Prostřednictvím obrazů se můžete „rozhlédnout“ po okolí Bruntálu nebo malebných Benátek. O víkendu je výstava přístupná od 9 do 17 hodin.

S dětmi můžete zajít na Zimní bál princezny Vločky do Střediska volného času Doris v Šumperku v neděli 19. ledna od 15 do 18 hodin. Nezapomeňte si pohádkové převleky.

Devadesátiminutový DĚTSKÝ KARNEVAL s názvem Zpíváme a tančíme s Míšou bude nabitý veselými písničkami, tancováním, dováděním a sladkými odměnami. Koná se v sobotu 18. ledna od 16 hodin ve velkém sále Kulturního domu v Zábřehu. Nezapomeňte si kostýmy.

Starší věková skupina si přijde na své na koncertu slovenské skupiny PROGRES, která je známá zejména svým účinkováním v televizi Šlágr. Koncert se koná v neděli 19. ledna od 15 do 18 hodin ve velkém sále Kulturního domu v Zábřehu.

V Domě kultury v Hanušovicích se v pátek 17. ledna od 20 hodin koná Městský ples.

JESENICKO

Vlastivědné muzeum Jesenicka ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem připravilo tematicky ojedinělou výstavu s názvem Extrémní jevy na Jesenicku pohledem meteorologa, která pojednává o výjimečných meteorologických situacích v Jeseníkách a Rychlebských horách v období 1978 až 2017. Výstavu je možné vidět ve Vodní tvrzi v Jeseníku od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.

Bruslení si můžete užít na   Lázeňském kluzišti v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku, a to v sobotu 18. ledna od 10:30 do 20:30 hodin, v neděli 19. ledna od 10:30 do 19:30 hodin. Jeden blok bruslení trvá 90 minut.

Do divadla Petra Bezruče v Jeseníku můžete vyrazit v neděli 19. ledna v 10 hodin s dětmi na představení Čtyřlístek a talisman moci. Představení je uváděno v nastudování Divadla D5.

Výroční Skautský ples se koná v pátek 17. ledna ve 20 hodin v sále areálu Bohemia ve Zlatých Horách. Vstupenky si můžete koupit v Městském informačním centru.