OBRAZEM: Vítr včera vyvracel stromy a odnášel střechy. Hasiči museli vyjíždět skoro padesátkrát

OLOMOUCKÝ KRAJ – Druhým dnem včera zaměstnaly následky silného větru v Olomouckém kraji profesionální a dobrovolné hasiče. Jen za včerejšek hasiči evidují téměř padesátku zásahů. Drtivou většinou šlo o popadané stromy na komunikacích a veřejném prostranství.

Ve včerejším článku jsme vás informovali o úterních následcích silného větru v Olomouckém kraji. Vítr se utišil až včera navečer a hasiči během včerejška museli podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeňka Hošáka vyjíždět téměř k padesáti případům. Většinou museli odstraňovat popadané stromy ze silnic a veřejných prostranství. Strom spadl na příklad na dálnici v úseku poblíž Mladče – Nových Zámků, ve Starém Městě Chrasticích na Šumpersku pak do kolejiště přímo na zastávce. „Podobnou situaci na železnici řešili hasiči v Hlubočkách a mezikrajskou pomocí v Zubří,“ popsal Hošák. V Olomouci na ulici Dělnická spadený strom poškodil plot mateřské školky. V Lipině spadl sloup elektrického vedení, o několik metrů výše pak v serpentýnách Ecce Homo popadaly stromy na silnici.

Vítr včera poškodil i několik střech, pozornosti veřejnosti neunikla situace, kdy byla utržená část plechové střechy plaveckého stadionu v Olomouci. Na pomoc zde museli přispěchat specialisté lezecké skupiny profesionálů z Olomouce. Provizorní opatření u poškozených střech museli také učinit hasiči v Ptení na Prostějovsku a v Olomouci na ulici Dánská. V souvislosti s těmito událostmi hasiči naštěstí neevidují žádná zranění.