Moravské divadlo a Moravská filharmonie v Olomouci vracejí vstupenky za zrušená představení

OLOMOUC – V návaznosti na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu Moravské divadlo Olomouc až do odvolání ruší všechna představení a Moravská filharmonie Olomouc všechny plánované koncerty a další akce. Výše vstupného se vrací v plné výši, představení v rámci předplatného se buďto odkládá nebo se vrátí poměrná částka po odvolání mimořádného opatření.

Vedení Moravského divadla Olomouc ruší naplánovaná představení až do odvolání. Předplatitelé dostanou náhradní termín představení v rámci abonmá. V případě představení na tzv. volnou kasu se vrací vstupné od následujícího pracovního dne po zrušeném představení po dobu 30 dnů. Peníze se vrací v pokladně divadla proti vydané vstupence. Divadelní pokladna je otevřená od pondělí do pátku vždy od 9 do 18 hodin. . V případě vstupenek zakoupených on-line budou peníze vráceny automaticky na účet. „Z finančního hlediska je stávající situace pro divadlo velmi nepříjemná. Zrušením představení přicházíme o tržby, přičemž právě tržby činí přibližně 17% z celkového rozpočtu divadla. Je to tedy pro nás citelný zásah do rozpočtu. O pokrytí ztrát v současné době jednáme se zřizovatelem, v krajním případě můžeme využít rezervní fond, který však není schopen vykrýt celou ztrátu. V tuto chvíli je však předčasné to více komentovat, neboť nevíme, zda nařízení bude trvat týden nebo měsíc. Samozřejmě, čím delší doba, tím to bude pro divadlo více fatální,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš. Měsíčně získá divadlo na vstupném zhruba 2 miliony korun.

Obdobná je i situace v Moravské filharmonií Olomouc. Filharmonie do odvolání ruší všechny koncerty bez výjimky. Za jednotlivě zakoupené vstupenky koncertů, které se do doby účinnosti tohoto opatření neuskuteční, bude vstupné vráceno v plné výši. Kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena poměrnou částí po odvolání mimořádných opatření podle konečného počtu zrušených koncertů. Nejbližší následující koncert řady p – patriot, který je naplánovaný na čtvrtek 19. března, pak filharmonici odehrají pro širokou veřejnost prostřednictvím online přenosu přes web a YouTube kanál Moravské filharmonie Olomouc. „Podařilo se nám najít a zorganizovat alternativu pro naše abonenty a fanoušky a nejbližší abonentní koncert odehrajeme. Operativně jsme sestavili profesionální tým zvukařů i kameramanů, kteří s námi pravidelně spolupracují na jiných projektech, a koncert Sólo pro Ladu a Viktorii z řady Patriot bude k vidění a poslechu v plánovaném termínu 19. března v 19 hodin živě formou online přenosu přes náš web a YouTube kanál,“ uvedl Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc.