Základní potraviny, drogerie a léky. Krizová linka v Přerově začne fungovat zítra ráno

PŘEROV – Krizová linka, určená lidem v karanténě, osamělým osobám a seniorům nad sedmdesát let, začne v Přerově fungovat ve středu 18. března úderem osmé hodiny ranní. Na telefonní číslo 702 235 337 se mohu obrátit zájemci z těchto tří skupin občanů Přerova a místních částí, kteří mají zájem o donášku potravin. Nejde ale o nákup, který by službě na lince nadiktovali – balíčky jsou předem stanovené a volající pouze upřesní, o který má zájem.

Město Přerov zřídilo krizovou linku na telefonním čísle 702 235 337, která je určena lidem v karanténě, osamělým osobám a seniorům nad sedmdesát let. Lidé, kteří mají zájem o donášku potravin, si mohou vybrat z těchto tří druhů balíčků. V balíčku číslo jedna je kilo cukru, litr mléka, balení těstovin, tři polévky v sáčku či do hrnečku, tři balení paštiky v konzervě, balený plátkový sýr, sto gramů baleného trvanlivého salámu a krabička PIGI čaje. V druhém balíčku je toaletní papír, tuhé mýdlo a hygienické potřeby pro ženy – podle jejich požadavků. A třetí typ balíčku je určený pro kojence, v něm bude kojenecké mléko, dětské plenky a čaj.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.

Všechny objednávky budou lidem doručeny přímo do jejich domovů, platby se budou řešit individuálně, počítá se s tím, že nákupy nebudou každodenní, ale jednou za tři dny.  Zájemci o službu, kteří budou potřebovat vyzvednout i léky, mohou svůj požadavek rovněž nahlásit na krizovou linku – tam jim obsluha poradí, jak mají v dané věci postupovat. Linka bude k dispozici od osmi ráno do čtyř odpoledne – a to až do odvolání vždy od pondělí do pátku.

„Další jednání krizového štábu města Přerova se bude konat ve středu 18. března, o případných nových opatřeních budeme občany informovat – všechny aktuální zprávy a nařízení ve věci koronaviru jsou zveřejněny na webu města,“ řekl primátor Přerova Petr Měřínský.