Od pondělí nepojedou v Olomouckém kraji některé vlaky. Ověřte si, jestli mezi nimi není ten váš

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – V pondělí 30. března vyjede na tratě v Olomouckém kraji asi o sedm procent méně vlaků. Redukce spojů, která souvisí se současným nouzovým stavem a opatřeními vlády, potrvá až do odvolání. Dopravce nevypraví především posilové soupravy, jimiž děti cestovaly do škol a zpět.

Autobusová doprava v Olomouckém kraji jezdí od pátku 13. března v režimu jarních prázdnin. Nyní kraj přistoupil k redukci spojů také v železniční dopravě. „Jedná se o dočasné opatření. Jakmile mimořádná situace v souvislosti s koronavirem skončí, drážní doprava se vrátí do běžného režimu,“ uvedl Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy. Nepojede například spoj, který před čtvrt na šest ráno vyráží ze Šumperku do Zábřehu, nebo vlak mezi Olomoucí a Prostějovem s odjezdem v 6:52.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Informace o aktuálních jízdních řádech najdou cestující na webových stránkách Kordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje nebo Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje, případně si mohou zavolat na infolinku 588 88 77 88. V minulých dnech už v souvislosti s aktuální situací přestal jezdit spoj z Jeseníku do Krnova přes polské Glucholazy. Provoz byl zastaven také na tratích z Červenky do Senice na Hané a mezi Senicí na Hané a Litovlí. Vlaky neobsluhují ani další stanice v obcích Červenka, Litovel a Uničov.