Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk otestuji na nový typ koronaviru také samoplátce

Oddělení laboratorní medicíny Nemocnice Prostějov

PROSTĚJOV, PŘEROV, ŠTERNBERK – Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk ode dneška nově testují na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Cena vyšetření je 2.900 korun, výsledek obdržíte do druhého dne.

Samoplátci se na rozdíl od indikovaných pacientů nemusejí k odběrům předem objednávat. Stačí přijít v provozní době odběrového místa. Na pokladně v dané nemocnici zaplatí zájemce poplatek a s dokladem pak přijde na odběrové stanoviště. „Výsledek je k dispozici do druhého dne od provedení testu. Negativní výsledek zašleme klientovi SMSkou či emailem dle jeho volby. O pozitivním výsledku jej dle předpisů musí informovat nejdříve příslušná hygienická stanice,“ uvedla předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční MUDr. Marie Marsová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Oddělení laboratorní medicíny v Nemocnici Prostějov zvýšilo před velikonočními svátky kapacitu provedených vyšetření a je tak každý den schopno vyhodnotit přes 200 vzorků. „Rozhodli jsme se proto jako doplňkovou službu nabídnout možnost nechat se vyšetřit také samoplátcům, tedy lidem, které k vyšetření neindikuje lékař či hygienik, ale kteří mají sami zájem nechat se otestovat. Laboratoře Oddělení laboratorní medicíny Prostějov zároveň garantují, že nedojde k prodloužení vyšetřovacího času u vzorků od indikovaných pacientů. Cena vyšetření je 2.900 korun,“ objasnila Marsová.

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk jsou v provozu od pondělí do pátku od 8 do 14:30 hodin.