Po nárazu do stromu na Prostějovsku zůstal řidič v autě komplikovaně zaklíněný

foto Policie ČR

PROSTĚJOVSKO – Vážná dopravní nehoda se stala včera večer u Kostelce na Hané. Sedmadvacetiletý řidič z neznámého důvodu vyjel mimo silnici a bokem narazil do stromu. Po nárazu zůstal komplikovaně zaklíněný v autě, odkud ho museli vyprostit hasiči. Může mluvit o štěstí, že vyvázl jen s lehkým zraněním.

Včera po 21. hodině vyjížděli hasiči k vážné dopravní nehodě u Kostelce na Hané. Sedmadvacetiletý řidič Fabie z neznámého důvodu vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu. V autě zůstal komplikovaně zaklíněný, vůz totiž naboural právě na jeho straně. Hasičům při vyprošťování překážely nejen části havarovaného vozu, ale také strom. „Řidič byl zaklíněný hned na několika místech současně. Při složitém zásahu jsme využili veškeré vyprošťovací nástroje, co máme k dispozici,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Hasiči tak využili hydraulické vyprošťovací nůžky, rozpínací válce, rozpínáky i řetězy. Auto museli rozstříhat na třech místech, odstranili také střechu. Poté řidiče pomocí páteřní desky z auta vytáhli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Přivolaná sanitka převezla řidiče na ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Celý zásah trval hasičům asi 35 minut. Na místě kromě profesionální jednotky z Prostějova zasahovali také dobrovolní hasiči z Kostelce na Hané. „Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami,“ uzavřel policejní mluvčí František Kořínek. Policie nehodu dále vyšetřuje.

foto Policie ČR
foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje