V Olomouci budou moci děti opět do školky od 25. května

OLOMOUC – Krizový štáb města Olomouce se dohodl na obnovení provozu mateřských škol od 25. května. V důsledku nařízení o menších počtech dětí ve skupinách bude ale k dispozici menší počet míst. Přednost dostanou děti předškolního věku. Jesle se otevřou ve stejném termínu.

49 olomouckých mateřských škol a jedny jesle se otevřou 25. května. Termín ještě musí schválit rada města. „O obnovení provozu mateřských škol jednáme s odborem školství, se školkami i s rodiči dětí už delší dobu. V krizovém štábu jsme se shodli na datu 25. května, ještě předtím ale téma předložíme 11. května na jednání rady města,“ uvedl primátor Mirek Žbánek. Otevření není zcela jednoduchou záležitostí. „Situaci komplikuje nařízení o menších počtech dětí ve skupinách, stejně jako personální situace. Sedm školek bude mít problém vůbec otevřít,“ řekla vedoucí odboru školství Hana Fantová. Místo 3829 míst jich bude
k dispozici jen 1914.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Přednost dostanou děti předškolního věku s povinným posledním rokem docházky. Pak to budou jejich sourozenci a na třetí úrovni sourozenci dětí, které čerstvě nastoupily do školy.  V olomouckých školkách tak zbude pro ostatní zájemce 295 volných míst. „Mateřské školy podpoříme zajištěním pohotovostního množství respirátorů pro personál a roušek i štítů pro děti, pokud bude jejich používání u dětí nutné,“ dodala vedoucí Fantová. V případě jeslí, které se otevřou ve stejném termínu, bude podle Michala Majera, vedoucího odboru sociálních věcí, otevřeno pro 20 z 35 dětí. Podle průzkumu u rodičů, by to mělo pokrýt jejich potřeby.