Rekordních 22 milionů přispěje letos Olomoucký kraj na stavbu nových cyklostezek

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucký kraj letos přispěl městům a obcím v rámci dotačního programu na stavbu nových cyklostezek více než 21,7 milionů korun. To je nejvíce peněz za poslední čtyři roky. Nová cyklostezka tak vznikne třeba kolem Plumlovské přehrady, od které jsi kraje slibuje zvýšení bezpečnosti.

Letos kraj přispěje na stavbu těchto cyklostezek: Bělotín, Bílovice – Lutotín, Červenka, Libina, Majetín, Mladějovice, Olomouc, Plumlov, Prostějov, Uničov, Újezd. „Nová cyklostezka propojí například Kostelec na Hané s nedalekou obcí Lutotín. K bezpečnosti výrazně přispěje také trasa kolem Plumlovské přehrady. Krajské peníze pomohou i při stavbě dalších částí stezky pro cyklisty mezi Litovlí a Uničovem – konkrétně na území Střelic a Červenky,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Hejtmanství nově upravilo dotační podmínky tak, aby na peníze dosáhlo více žadatelů. Jednodušší byla také administrace jejich žádostí. Jak uvedl na svém Facebooku hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, podpora cyklistiky má tři hlavní důvody, a to zdravý životní styl, bezpečnost a ochranu životního prostředí.