Věřili byste? Zloděj vypil ukradenou slivovici přímo na prodejně

ilustrační foto

OLOMOUC – Městští strážníci byli včera po šesté hodině odpolední přivoláni do Kauflandu na Štursově ulici v Olomouci, kde ostraha zadržela muže, který ukradenou láhev slivovice popíjel přímo na prodejně. Strážníci zjistili, že muž byl v posledních letech odsouzen a potrestán za podobný čin, proto na místo přivolali státní policii, která si případ převzala k dalšímu šetření.

Včera po šesté hodině odpoledne vyrazila hlídka městské policie do Kauflandu na Štursově ulici v Olomouci. „Strážníci čekali, že jako obvykle budou řešit další z případů odcizeného zboží. Lehké překvapení na hlídku čekalo, když jim pracovník ostrahy sdělil, že sedmačtyřicetiletý muž stojící opodál žádné zboží neodcizil,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Muž totiž ukradenou láhev slivovice na prodejně rovnou vypil. S prázdnou lahví v košíku se pak vydal ven z prodejny, za pokladnami ho však zadržela ostraha, která přivolala městskou policii. Strážníci zjistili, že muž se v posledních letech již dopustil podobného činu, za který byl odsouzen a potrestán. Takže celý případ si k dalšímu řešení převzala přivolaná státní policie. „Muži nyní hrozí v případě prokázání vinya odsouzení až osmiletý trest odnětí svobody,“ uzavřela případ policejní mluvčí Lenka Vanková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .