Kam o víkendu? Na trhy, na hrad nebo do muzea?

OLOMOUCKÝ KRAJ – Nadcházející víkend už nabízí některé akce, na které můžete v Olomouckém kraji zajít. Akce se sice zatím konají v omezeném rozsahu a za dodržení přísných hygienických podmínek, nicméně doma sedět nemusíte a můžete využít toto příjemné období roku a volný čas strávit na čerstvém vzduchu a na sluníčku.

OLOMOUCKO

Můžete vyrazit na zahradnické trhy na Výstavišti Flora Olomouc a nakoupit si vše potřebné pro své zahrádky či byty. Zahradnické trhy nabízejí široký sortiment květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb. Trhy se budou konat na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech za pavilonem A. Trhy proběhnou v sobotu a v neděli 23.–24. května a v sobotu a v neděli 6.–7. června. Stánky budou otevřeny vždy od 9 do 17 hodin.Zahradnické trhy jsou připravovány podle přísných hygienických norem a plně respektují aktuální pravidla pro pořádání trhů. Zaparkovat můžete zdarma u pavilonu A nebo na místo můžete dojet tramvají a vystoupit na zastávce Výstaviště Flora.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

PROSTĚJOVSKO

Minulý týden se otevřela rozhledna na Velkém Kosíři. Najednou smí být na rozhledně maximálně 10 osob. Než vykročíte na schodiště, musíte si vydezinfikovat ruce a musíte mít nasazené roušky. Prostory rozhledny se pravidelně dezinfikují. Také musíte dbát na rozestupy. Bufet je otevřen a můžete si koupit i špekáčky na opékání, které si můžete opéct v dřevěném přístřešku s ohništěm, který stojí vedle rozhledny. Je zde posezení i vyžití pro děti.

PŘEROVSKO

Otevřen je také hrad na Helfštýně, zatím jsou však přístupné jen vnější prostory. Musíte dodržovat předepsané rozestupy a používat ochranné pomůcky. U vstupu je lepší platit bezkontaktně. Kávu, pivo, nealko nebo dobroty z udírny dostanete ve stánku s občerstvením na druhém nádvoří. Otevřeno je mimo pondělí denně v době od 9 do 18 hodin.

ŠUMPERSKO

Šumperku je už od 12. května otevřeno Vlastivědné muzeum na Hlavní třídě. O víkendu můžete navštívit některou z těchto výstav: výstavu fotografií Evžena Malého Svět kolem nás, výstavu výtvarného umění s názvem ALENA CRHONKOVÁ. Malba – kresba – grafika, výstavu s názvem Šumperský sen Georga Bergera, architekta, který se významně podepsal na podobě města Šumperka, výstavu fotografií Josefa Pavlíčka s názvem Šumperk kdysi,v Muzejíčku můžete navštívit interaktivní výstavu Herna plná přírody. Muzeum má otevřeno od úterý do neděle vždy od 9 do 17 hodin.

JESENICKO

Jeseníku si nenechte ujít letošní první farmářské trhy, které se konají v pátek 22. května od 9 do 17 hodin na Masarykově náměstí. Přijďte si nakoupit sezónní ovoce a zeleninu, pečivo, uzeniny, lahůdky, paštiky a sýry, marmelády a zeleninové pochoutky, ovocná vína, medovinu, koření, perníčky a frgály, občerstvení a mnoho dalšího, jde převážně regionální produkty z Jesenicka. Nákupem na trzích podpoříte místní ekonomiku a odměníte přímo ty šikovné lidi – pěstitele nebo výrobce – kteří se nebojí ukázat to, co umí a co je baví dělat. Pro děti bude připraven dětský koutek.