Za dobrotu na žebrotu. Ženy se pokusily ze staršího muže vymámit dvě stě tisíc korun

ilustrační foto

PROSTĚJOV – V polovině února tohoto roku našel dvaašedesátiletý Prostějovan ve své dopisní schránce dopisní obálku se svým jménem. Uvnitř obálky byl na počítači psaný dopis, ve kterém ho neznámý pisatel vyzýval k doručení částky 200 tisíc korun do jednoho z prostějovských barů. Pokud by tak neučinil, hrozil pisatel unesením, mučením a usmrcením jeho sestry. Policisté vypátrali pachatele, kterým byly dvě ženy ve věku 28 a 42 let, a kterým muž již dříve pomohl.

Muž po krátkém váhání oznámil policistům nález dopisu s výhružkami, a policie se případem začala okamžitě intenzivně zabývat. „Hned od počátku byla vážně zvažována i varianta krátkodobé ochrany, ale tu potenciálně ohrožená žena odmítla,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Jak vyšetřování pokračovalo, pozornost policistů se čím dál více upírala k rodinným příslušníkům vidí raného. Nakonec se ukázalo, že plán, jak z muže dostat peníze, se zrodil v hlavách dvou žen ve věku 28 a 42 let, starší z žen je manželkou mužova synovce. Vydíraný muž poskytl této ženě azyl ve svém bytě, když přišla obydlení a nadále jí finančně podporoval. Její mladší kamarádce (druhé podezřelé) již postupně půjčil více než 100 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ženy se k činu přiznaly a policisté tak kromě počítače, na kterém byl dopis napsán, zajistili i účtenku za tisk dopisu v jedné z prostějovských veřejných tiskáren. Za přečin vydírání hrozí ženám šest měsíců až čtyři léta za mřížemi.