Nemocnice Přerov nabízí kvalitní vodoléčbu v nových vířivkách

PŘEROV – Vířivé lázně, perličkovou koupel i hydromasáž dopřeje svým pacientům díky třem novým vanám oddělení rehabilitace Nemocnice Přerov. Vířivá vana na ruce, na nohy a celotělová vířivá vana nahradí technicky již nevyhovující vybavení. Každá vana denně odbaví 10 pacientů, kterým vodoléčba zlepšuje prokrvení, snižuje svalové napětí i bolest a působí také proti otokům.

Ve vanách ošetřují zdravotníci pacienty s neurologickými, traumatologickými, ortopedickými i revmatologickými příčinami onemocnění. „Podle toho, jakým onemocněním pacient trpí, zvolíme teplotu vody a různé koncentrované přírodní esenciální oleje v BIO kvalitě, které buďto zlepšují prokrvení jako v případě diabetes či jiné neuropatie při teplotě 38 – 39°C heřmánek, nebo snižují svalové napětí, snižují bolest, nebo působí proti otokům, což ocení pacienti po úrazech, zlomeninách, kdy se do vody o teplotě 36 – 38°C přidává relaxační přísada, například levandule,“ říká Jana Studeníková, vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Nemocnice Přerov a dodává, že v případě, že pacient trpí akutním onemocněním, některými kožními nemocemi, inkontinencí nebo má křečové žíly či sníženou pohyblivost, se vodoléčba využít nemůže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vodoléčba se provádí celoročně, někdy zdravotníci evidují i přebytek pacientů. „Procedura trvá 15 minut a objednat se lze na telefonním čísle 581 271 113 na základě poukazu na ošetření od praktického lékaře či neurologa, chirurga nebo ortopeda, ale také bez doporučení lékaře v rámci rekondice,“ říká Jana Studeníková s tím, že nové zařízení zabezpečí kvalitní proceduru pacientům i usnadní práci personálu, kterému již technicky nevyhovovaly původní přístroje. Nemocnice Přerov patří do skupiny AGEL a nákup nových vířivých van si vyžádal 600 tisíc korun.