VIDEO: Pátrání po seniorce, pod níž se utrhl břeh rozvodněného potoka, pokračuje

ŠUMPERSKO – Dnes od rána opět pátrají desítky policistů po 74leté seniorce, pod níž se v noci na pondělí utrhl břeh rozvodněného potoka v Oskavě na Šumpersku. Oblast postihla bouřka s přívalovými dešti, které potok rozvodnily. Do pátrací akce byl nasazen vrtulník.

Bleskové povodně zasáhly několik obcí na Uničovsku a na Šumpersku v noci z neděle na pondělí. Místní říčky se rozvodnily po vydatných bouřkách, které byly provázeny přívalovými dešti. Povodně si vyžádaly život 48leté ženy z Břevence na Uničovsku, od noci na pondělí se pohřešuje 74letá seniorka z Oskavy na Šumpersku, pod níž se utrhl břeh rozvodněného potoka. Do pátrání byl nasazen vrtulník, během včerejška však pátrání nebylo úspěšné. Dnes od rána opět po ženě pátrají desítky policistů. Více o následcích přívalových dešťů si můžete přečíst v tomto článku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Mezi obce nejvíce postižené povodněmi patří Šumvald a jeho místní část Břevenec, Uničov a jeho místní část Dolní Sukolom, Oskava a Dlouhá Loučka na Uničovsku, kde voda na mnohých místech dosahovala přes metr vysoko. V těchto obcích hasiči evakuovali asi 30 lidí a zachránili dalších 30 obyvatel. Některé z nich vyprostili ze zatopených automobilů, některé vytáhli z vody potom, co je strhnul proud a nemohli se dostat z vody do bezpečí. Další pak vyvedli z ohrožených domů. Během včerejšího dne pak hasiči čistili koryta vodních toků, komunikace, propustky mostů a čerpali vodu ze zatopených objektů. Na silnici mezi Oskavou a Bedřichovem na Šumpersku zničil přívalový déšť most z 18. století.  O odstraňování následků přívalových dešťů jsme psali v tomto článku.