Policie pátrala celou noc na Uničovsku po pohřešovaném seniorovi

UNIČOVSKO – Včera krátce před půl desátou večer obdržela policie prostřednictvím linky 158 oznámení o pohřešováni 77letého seniora z obce u Uničova. Muž odešel kolem šestnácté hodiny do nedalekých potravin, domů se však nevrátil ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Pátrání policistů trvalo celou noc.

Policie dnes informovala o celonočním pátrání po pohřešovaném 77letém seniorovi z obce u Uničova. Oznámení o jeho pohřešování obdržela včera krátce před půl desátou večer na linku 158. Muž odešel včera kolem šestnácté hodiny odpoledne do nedalekých místních potravin, vzdálených zhruba 1 kilometr od jeho bydliště společně s pejskem malé rasy, kterého měl na vodítku. Domů se však nevrátil, a ani o sobě nepodal rodině žádnou zprávu. Mobilní telefon u sebe neměl. „Ihned poté byla zahájena pátrací akce, do které bylo zapojeno téměř patnáct policistů, včetně policistů pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, dvou psovodů a policejního vrtulníku,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Na základě získaných informací prohledali policisté obec, v níž pán žije, celý tok potoka a jeho břehy, přilehlé obce, Uničov a jeho okolí, a také vytipovaná místa, kde by se mohl zdržovat. Pátrání probíhalo celou noc. Krátce po čtvrté hodině ráno si pak hlídka na konci obce Paseka povšimla muže, který odpovídal popisu pohřešovaného. Doprovod mu dělal čtyřnohý společník. Jak policisté zjistili, jednalo se skutečně o pohřešovaného seniora, který skončil v péči přivolané zdravotnické záchranné služby. Jeho čtyřnohého společníka předala policie do rukou přítelkyně pohřešovaného.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .