Lékárna Fakultní nemocnice Olomouc vám připraví léky na základě online rezervace

OLOMOUC – Potřebujete individuálně připravit nějaký lék? Už nemusíte chodit do lékárny, kde dostanete papírový lístek s časem, kdy si můžete připravený lék vyzvednout. Nové webové stránky lékárny Fakultní nemocnice Olomouc nabízí aplikaci pro online rezervaci individuálně připravených léků. Vyplníte formulář a pak jen čekáte na SMS zprávu, že je váš lék připravený k vyzvednutí.

Lékárna Fakultní nemocnice (FN) Olomouc zprovoznila minulý týden své nové webové stránky, kde kromě standardních informací o otevírací době, nabízených službách, akční nabídce nebo o personálu najdete také aplikaci pro online rezervaci individuálně připravovaných léků. „Doposud museli pacienti nejdříve přijít do lékárny, my jsme zhodnotili, zda jsme schopni lék připravit a pokud ano, předali jsme jim lístek s časem, kdy si má připravený lék vyzvednout. Díky rezervačnímu systému se celý postup zjednodušuje. Pacienti jen do formuláře přepíší kód receptu a kontaktní údaje a my je SMS zprávou informujeme, že mají lék připravený k vyzvednutí,“ pochvaluje si hlavní lékárník lékárny FN Olomouc Robert Běhal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Lékárna současně zveřejnila prezentační video, které natočil farmaceutický asistent Martin Scholler, zaměstnanec lékárny. Video vás provede lékárnou a představí její budovy i činnost. V sedmi minutách video přiblíží veřejnosti zákulisí lékárny, které běžný pacient nevidí. „Už dříve jsme si s kolegy mnohokrát posteskli, že veřejnost nás vnímá jen skrze veřejnou část lékárny a že je to škoda. Martinovi se podařilo tuto mezeru napravit a ještě k tomu v moderní a poutavé formě. Video je přece jen pro mladší generaci ten nejpřirozenější mediální formát. Mám velkou radost, že v lékárně pracují lidé, kteří neustrnou jen při plnění rutinních povinností, ale přinesou lékárně i něco navíc,“ chválí video hlavní lékárník. Video zveřejňujeme pod článkem.