Vysoká rychlost, nepozornost, alkohol za volantem – na Šumpersku se o víkendu stalo 12 nehod

Nehoda mezi Bratrušovem a Šumperkem

ŠUMPERSKO – Policisté na Šumpersku měli o víkendu napilno. Při 12 dopravních nehodách, ke kterým vyjížděli, se zranilo 6 lidí. Příčinami nehod byla nepřiměřená rychlost, nepozornost i alkohol za volantem.

Nepřiměřená rychlost jízdy stála v sobotu 20. června  po osmé hodině ráno za havárií Octavie, ke které došlo na silnici mezi Bratrušovem a Šumperkem. Její řidič tam v táhlé pravotočivé zatáčce na mokré silnici ztratil kontrolu nad řízením. S autem dostal smyk, ve kterém přejel do protisměru a narazil do travnatého příkopu. Po nárazu šel vůz přes střechu. Řidiči, který zůstal po nárazu ve vozidle zaklíněn, pomohl projíždějící řidič. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda asi za padesát tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Další nehoda se stala v neděli 21. června odpoledne. Příčinou byla chvilková nepozornost řidiče Mazdy, který během jízdy z Olšan na Rudu nad Moravou manipuloval s autorádiem a částečně při tom přejel do protisměru. Protijedoucí řidič návěsu se snažil zabránit srážce a strhl řízení vlevo. Ani tak se mu ale střetu s osobním autem nepodařilo zabránit. „Při nehodě vznikla škoda za předběžně sedmdesát tisíc korun. Oba řidiči naštěstí vyvázli bez zranění,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

34letý řidič havaroval v neděli 21. června krátce před osmou hodinou večer s Felicií v Maletíně na Mohelnicku. Při jízdě ve směru na Svojanov nevybral zatáčku a sjel vpravo ze silnice, kde nejprve poškodil plot přilehlé zahrady a pak narazil do sloupu telefonního vedení. „Následně z vozidla odstranil registrační značky a doufal, že se mu podaří z místa zmizet,“ napsala k nehodě Vybíhalová. Mezitím ale projíždějící svědek přivolal policisty. Při dechových zkouškách muž opakovaně nadýchal přes dvě promile alkoholu v dechu. Opilý řidič musel střízlivět v policejní cele a nyní má na krku trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky a také několik přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Nehoda u Olšan
Nehoda Maletín