Muž pod vlivem drog a se zákazem řízení se snažil ujet policistkám v Mohelnici

MOHELNICE – Ve středu 17. června vpodvečer se policistky dopravního inspektorátu v Mohelnici zaměřily především na dodržování zákazu alkoholu a jiných návykových látek za volantem. 43letý řidič nejen, že nedbal pokynů k zastavení auta, ale naopak sešlápl plyn a snažil se ujet. Daleko však nedojel, brzo dostal smyk a narazil do plotu blízkého domu. Jak policistky zjistily, nejen že řídil s platným zákazem řízení, ale ke všemu měl pozitivní test na drogy.

43letý řidič se chtěl ve středu 17. června v Mohelnici vyhnout silniční kontrole a místo aby na pokyn policistek zastavil, sešlápl plyn a hlídce se snažil ujet. Daleko však nedojel. „Při odbočování z Květné na Zábřežskou ulici nezvládl řízení, dostal s vozem smyk, vyjel ze silnice a narazil do oplocení přilehlého domu,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Po havárii policistky řidiče s namířenou pistolí zadržely. Důvodů, kvůli kterým se chtěl řidič vyhnout kontrole, bylo víc. Nejenže že řídil s platným zákazem řízení, ale i tentokrát měl pozitivní test na amfetamin a o odběru krve nechtěl ani slyšet. Navíc se ukázalo, že se jedná o muže s bohatou trestní minulostí. Nyní má na krku další trestný čin a k tomu několik přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Již předtím policistky kontrolovaly 20letého řidiče, který měl rovněž pozitivní test na drogy. Tomuto řidiči policistky zakázaly další jízdu a odebraly řidičský průkaz.