Policie ukončila vyšetřování případu týrání psů ve Zlatých Horách

Zabavení psi ze Zlatých Hor, zdroj: Facebook Jesenické Tlapky, z.s.

JESENICKO – V těchto dnech jeseničtí kriminalisté ukončili vyšetřování případu týkajícího se týrání zvířat a neoprávněného podnikání. Obvinění z těchto dvou přečinů si vyslechla 68letá žena ze Zlatých Hor. Kvůli snížení nákladů na chov psů a maximalizaci zisku tato žena chovala a rozmnožovala psy ve zcela nevyhovujících životních a hygienických podmínkách, bez řádné péče a veterinárního ošetření. Štěňata i dospělé psy pak prodávala přes internet.

Na podzim loňského roku během domovní prohlídky, kterou policisté 68leté ženě provedli, zajistili téměř 40 psů ve zbídačeném stavu. Psi byli zanedbaní, zablešení, měli záněty uší, oči v hrozném stavu. Množství psů obtěžovalo sousedy zápachem a hlukem. O tomto případu jsme vás informovali v tomto článku. Policisté zajistili všem zvířatům veterinární ošetření a poté je předali spolku zabývajícímu se ochranou týraných zvířat Jesenické tlapky, který zajistil umístění psů do dobrých rukou nových majitelů. Obviněná žena ve svém domě odchovávala psy plemene Jorkšírský teriér a jejich křížence. „Kvůli snížení nákladů na chov psů a maximalizaci zisku držela a rozmnožovala psy ve zcela nevyhovujících životních a hygienických podmínkách, bez řádné péče a veterinárního ošetření,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Štěňata i dospělé psy pak prodávala přes internet. Tohoto jednání se obviněná žena dopouštěla přesto, že v předešlých letech byla za stejné jednání opakovaně potrestána. Nyní ji čeká soud a hrozí jí až pět let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .