Policisté už půl roku neúspěšně pátrají po podvodníkovi. Neviděli jste ho?

PROSTĚJOV – V srpnu minulého roku oznámil tehdy čtyřiadvacetiletý muž z Prostějova, že byl podveden mužem, který mu v rámci internetové komunikace nabídnul vysoké zhodnocení finančních prostředků obchodováním na burze. V březnu 2019 tak oznamovatel podezřelému bezhotovostně zaslal částku 30 tisíc korun. Od té doby podezřelý s poškozeným nekomunikuje. Policisté zjistili, že podvodník takto připravil o peníze nejméně dalších šest lidí z celé republiky. Nyní žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

Podvodník pochází z Prahy. S lidmi komunikuje přes internet a slibuje jim vysoké zhodnocení finančních prostředků obchodováním na burze. V srpnu minulého roku oznámil čtyřiadvacetiletý muž z Prostějova, že ho takto podvodník připravil o částku 30 tisíc korun, kterou mu v březnu 2019 bezhotovostně zaslal. Od té doby s ním podvodník nekomunikuje, jeho peníze nejen že nezhodnotil, ale ani nevrátil. „V rámci prověřování věci prostějovští policisté zjistili dalších neméně šest osob z celé republiky, od kterých podezřelý pod stejnou záminkou vylákal dalších více než 40 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Protože podezřelý Robert Pátek není v místě svého trvalého pobytu k zastižení, vyhlásili po něm prostějovští policisté v souvislosti s uvedeným případem v lednu tohoto roku celostátní pátrání. Zatím se ho však nepodařilo vypátrat, policie se proto nyní obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po místě jeho pobytu nebo výskytu. Hledaný třicetiletý Robert Pátek má asi 175 – 180 centimetrů vysokou střední postavu, hnědé krátce střižené rovné vlasy a hnědé oči. Na pravé tváři má pigmentovou skvrnu a zdánlivý věk asi dvacet let. Kdo může k hledanému poskytnout jakékoli informace, nechť je oznámí na linku 158.