Procházku zámeckým parkem nebo pořádný turistický výšlap si můžete dopřát o víkendu

chata Jiřího na Šeráku

OLOMOUCKÝ KRAJ – V rámci dnešních tipů pro nadcházející víkend jsme se kromě Jesenicka zaměřili na akce vhodné pro rodiče s dětmi, i když i dospělí si mohou přijít na své. Kromě prohlídky zámku v Čechách pod Kosířem se jedná o aktivity na čerstvém vzduchu, ovšem i prohlídku zámku můžete doplnit o procházku rozlehlým zámeckým parkem.

OLOMOUCKO

Na Výstavišti Flora Olomouc se v sobotu a v neděli 27. a 28. června uskuteční výstava modelů a sběratelských exponátů mini FOR MODEL 2020. Výstava zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Letadla, lodě, vláčky, vrtulníky, rakety nebo deskové hry – to vše zde můžete vidět. Výstava se uskuteční netradičně ve venkovním prostoru Smetanových sadů okolo rybníčku a v pavilonech G a H v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.  Vstupenky je možné zakoupit online zde nebo na místě u pokladny (možnost platit kartou). Akce mini For Model se bude konat v ohraničeném prostoru ve Smetanových sadech. Vstup do areálu bude od sbírkových skleníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

PROSTĚJOVSKO

V sobotu 27. června se můžete zejména s dětmi vydat na zámek v Čechách pod Kosířem na prohlídky zámeckých interiérů s postavou princezny Gabriely. Text výkladu je přizpůsoben dětem a neobsahuje klasickou historii zámku. Začátek prohlídek je v 10.30, 13.30 a 15.00 hodin, délka asi 40 minut. Vzhledem k omezené kapacitě je dobré si vstupenky zarezervovat na emailu rezervacecpk@seznam.cz nebo na telefonu 773 784 110.

PŘEROVSKO

Dětské odpoledne plné zábavy, her a tvoření s názvem Ahoj, léto! se bude konat v sobotu 27. června od 15 do 18 hodin v komunitním a kulturním prostoru Karnola v Hranicích. Těšit se můžete také na táborák, proto si nezapomeňte vzít buřty. Vstupné je 50 korun pro dospělé, děti mají vstup zdarma.

ŠUMPERSKO

Již před prázdninami 27. června se letos uskuteční sportovní akce Spolu za jeden provaz rodinného centra Vikýrek ve Vikýřovicích u Šumperku. Děti si společně s rodiči užijí spoustu legrace při plnění zábavných soutěží a úkolů. Akce začíná v 15:30 hodin a potrvá do 18 hodin. Účastníci se můžou těšit i na malé překvapení. Před touto akcí můžete ještě navštívit muzeum silnic ve Vikýřovicích, kde se koná výstava fotografií o stavbě železnic Z Vídně na sever a prodloužená výstava ze sbírky Jarmily Fichtnerové Kočárky našich babiček a prababiček. Muzeum má otevřeno od úterka do soboty vždy od 10 do 16 hodin.

JESENICKO

V sobotu 27. června se můžete vypravit na turistický výšlap na horu Šerák v Jeseníkách v rámci 4. ročníku celorepublikových výšlapů Nahoru na horu. Registrace a start je v 9 hodin ve Ski areálu Bonera v Ramzové, cesta na 1351 m vysoký Šerák měří 5,3 kilometrů a překonáte 575 výškových metrů. Je to jeden z nejnáročnějších výšlapů seriálu, který vede převážně lesním terénem. Po cestě můžete hledat mini autíčka zabalená do odpadků podél trasy, úspěšní hledači budou zařazení do slosování o bezplatné zapůjčení auta na 6 měsíců.