V autě vezl marihuanu za čtrnáct tisíc, prý pro vlastní potřebu

ilustrační foto

HRANICKO – Pes vycvičený na vyhledávání drog našel při včerejší kontrole v Potštátu na Hranicku v autě 45letého řidiče 57 gramů marihuany. Řidič tvrdil, že drogu si vypěstoval pro vlastní potřebu. I v tomto případě se však jedná o trestný čin a muž bude vše vysvětlovat před soudem.

Včera odpoledne zastavila hlídka celníků v Potštátu 45letého řidiče Peugeotu. „Při kontrole vozidla za pomoci speciálně vycvičeného psa na vyhledávání návykových látek našli v přihrádce před spolujezdcem tašku s obsahem marihuany. Po jejím orientačním zvážení se váha zelené sušiny zastavila na hodnotě 57 g,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Toto množství by na českém trhu stálo asi 14 000 korun a muž by z něj ubalil více jak 200 cigaret. Přivolaným policistům, kteří si případ převzali, řidič řekl, že je jeho a že si ji vypěstoval pro svoji potřebu. Návyková látka a stejně tak i řidič skončili na policejní služebně. Muž byl o pár hodin později propuštěn a z uvedeného jednání se bude zodpovídat před soudem. Za mřížemi může strávit až jeden rok.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .